Canon EOS‑1D X Mark II - nowy zawodowiec z filmami 4K, GPS i prędkością do 16 kl./s

Canon EOS-1D X Mark II
Canon EOS-1D X Mark II
Marcin Falana

02.02.2016 07:13, aktual.: 16.12.2016 13:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Canon EOS-1D X Mark II to nowa, flagowa lustrzanka japońskiego producenta dedykowana dla profesjonalistów. Oferuje 20,2-megapikselową matrycę CMOS, filmy 4K, zdjęcia seryjne 16 kl./s. w Live View i 14 kl./s. fotografując przez wizjer.

Canon EOS-1D X Mark II
Canon EOS-1D X Mark II

Canon zaprezentował swoją nową flagową lustrzankę, model EOS-1D X Mark II. Na jego pokładzie znajdziemy 20,2-megapikselową matrycę CMOS, którą obsługują dwa procesory obrazu Dual DIGIC 6+ co pozwala na nagrywanie filmów 4K, Dual Pixel AF, zdjęcia seryjne dochodzące nawet do 16 kl./s. i fotografowanie z ISO 100-51200 rozszerzane do ISO 409600.

Canon EOS-1D X Mark II
Canon EOS-1D X Mark II

Nowy 61-polowy system autofokusu oferuje 41 punktów krzyżowych i o 24 procent większe pokrycie kadru od poprzednika. Punkt centralny oferuje czułość -3 EV w trybie pojedynczym OneShot AF. W trybie podglądu na żywo aparat używa nowego systemu Dual Pixel AF, który ma oferować szybki autofokus. Dodatkowo, po raz pierwszy system AF oferuje wsparcie dla przysłony f/8 z wykorzystaniem wszystkich 61 punktów, podczas pracy z wybranymi konwerterami czy teleobiektywami.

Canon EOS-1D X Mark II
Canon EOS-1D X Mark II

Odświeżono także pomiar światła korzystający teraz z czujnika 360k-pixel RGB+IR, który według Canona radzi sobie lepiej z takimi zadaniami jak detekcja twarzy czy śledzenie obiektów. Z kolei dzięki funkcji wykrywania migotania światła fluorescencyjnego, która została po raz pierwszy zastosowana w modelu EOS 7D Mark II, nowy EOS-1D X Mark II bardzo dobrze radzi sobie np. podczas fotografowania wydarzeń odbywających się w halach sportowych.

Canon EOS-1D X Mark II
Canon EOS-1D X Mark II

Podobnie jak poprzednik Canon EOS-1D X Mark II jest twardym zawodnikiem. Magnezowy korpus jest w pełni uszczelniony, a migawka powinna według producenta wytrzymać 400 000 cykli. Poza ogromnym wizjerem optycznym, w którym ulepszono podświetlanie punktów AF, aparat ma 3,2-calowy dotykowy ekran LCD Clear View II o rozdzielczości 1,62 miliona punktów, który umożliwia wybór punktów AF za pomocą dotyku w trybie Live View. Kolejną nowością jest wbudowany GPS z elektronicznym kompasem.

Canon EOS-1D X Mark II
Canon EOS-1D X Mark II

Ten najbardziej zaawansowany w ofercie firmy model wyznacza nowy standard w zakresie zdjęć seryjnych – 14 klatek na sekundę z AF/AE na każdej klatce i 16 klatek na sekundę trybie Live View bez autofokusu. Przy zastosowaniu karty CFast 2.0, lustrzanka pozwoli na zapis dowolnej liczby JPEG-ów i 170 plików RAW w trybie ciągłego fotografowania z wysoką prędkością.

Introducing the Canon EOS-1D X Mark II: Video Features

Jedną z dużych nowości jest możliwośc nagrywanie filmów w 4K 60p (4096 x 2160 px). Podczas filmowania możemy skorzystać z ciągłego autofokusu, który możemy obsługiwać za pomocą dotykania ekranu. Lustrzanka umożliwia także nagrywanie w jakości Full HD (1920x1080p) z prędkością 120 klatek na sekundę, co idealnie sprawdza się podczas rejestrowania materiału w zwolnionym tempie. Dodatkowo, z materiałów wideo 4K nagranych z prędkością 60 klatek na sekundę można uzyskać zdjęcia w rozdzielczości 8,8 Mpix.

Na razie nie znamy polskiej ceny jednak w USA Canon EOS-1D X Mark II będzie kosztował 5999 dolarów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)