Canon EOS 1D-X Mark III: Aktualizacja błędu zawieszającego aparat już w kwietniu

Canon EOS 1D‑X Mark III: Aktualizacja błędu zawieszającego aparat już w kwietniu

Canon EOS 1D-X Mark III: Aktualizacja błędu zawieszającego aparat już w kwietniu
Marcin Watemborski
26.03.2020 09:19, aktualizacja: 26.03.2020 10:19

Użytkownicy flagowego modelu lustrzanki cyfrowej Canon EOS 1D-X Mark III zwrócili uwagę, że ich drogi aparat nie daje rady i zawiesza się podczas zdjęć seryjnych. Canon pracuje nad rozwiązaniem i zapowiada nowe oprogramowanie. Miejmy nadzieję, że nie będzie opóźnień.

Po najwyższym modelu aparatu danego producenta raczej spodziewamy się niezawodności. Tymczasem użytkownicy lustrzanki cyfrowej Canon EOS 1D-X Mark III zaczęli zgłaszać problemy z zawieszającym się wizjerem i aparatem, który przechodził w stan uśpienia w środku fotografowania serią. Szybko okazało się, że to nie jest jeden przypadek, a dość powszechny problem.

Na poniższym filmiku zobaczycie dokładnie na czym polega błąd. Szybkostrzelna lustrzanka reporterska zachowuje się, jakby nie wyrabiała z przetwarzaniem plików lub zapychał się bufor. Aparat po prostu przestaje działać.

Canon zapowiedział wydanie nowej wersji oprogramowania układowego korpusu na początku kwietnia, a póki co zaleca zmianę ustawień wizjera optycznego. By zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia błędu, użytkownik powinien wejść w menu aparatu i w ustawieniach OVF wyłączyć wyświetlanie elektronicznej poziomicy oraz linii pomocniczych.

Obraz

Więcej informacji znajdziecie na stronie Canona.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)