Canon EOS 1D-X Mark III będzie srebrny? Wyciekły zdjęcia

Canon EOS 1D‑X Mark III będzie srebrny? Wyciekły zdjęcia

Canon EOS 1D-X Mark III będzie srebrny? Wyciekły zdjęcia
Marcin Watemborski
20.12.2019 07:27, aktualizacja: 20.12.2019 08:27

Canon EOS 1D-X Mark III jest już w produkcji – tego możemy być pewni. Nie wiadomo, kiedy dokładnie zobaczymy nową lustrzankę, ale nie to jest dziwne. Canon ukrywa specyfikację do samego końca, ale właśnie wyciekły zdjęcia aparatu, który jest… srebrny!

Współcześnie jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że lustrzanki cyfrowe są czarne. Tak po prostu jest. Może z wyjątkiem Nikona Df, który był edycją specjalną, a jego wzornictwo oparto o dawną lustrzankę tradycyjną. Tymczasem wyciekły zdjęcia Canona EOS 1D-X Mark III, który jest srebrny. Pamietam, że ten kolor był popularny w przypadku nowszych lustrzanek tradycyjnych i modeli amatorskich tego producenta, ale w przypadku flagowca jeszcze tego nie widziałem.

Mimo tego, że aparat został wycięty i nie widać fotografa, który go używa, bez wątpienia można powiedzieć, że nie jest czarny. Jest srebrny. Tak samo srebrny, jak kiedyś. Szczerze mówiąc wygląda to naprawdę brzydko i mam szczerą nadzieję, że to tylko model przedprodukcyjny, a finalny korpus będzie czarny jak dotychczas. Z resztą na stronach sklepów, jak B&H, widać tylko czarną wersję.

Oprócz koloru, na Canon Rumors pojawiła się informacja o domniemanej dacie premiery. Może się ona odbyć już w lutym 2020 roku, a pierwsze dostawy mogą rozpocząć się w kwietniu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)