Canon EOS C70 – pierwsza kamera kinowa Cinema EOS z bagnetem Canon RF

Canon EOS C70 – pierwsza kamera kinowa Cinema EOS z bagnetem Canon RF
Marcin Watemborski

24.09.2020 12:26, aktual.: 29.09.2020 10:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Canon poszła krok dalej w popularyzacji bagnetu do pełnoklatkowych bezlusterkowców. Mocowanie Canon RF znalazło się w najnowszej kamerze kinowej Canon EOS C70, będącej początkiem nowej linii produktów Cinema EOS. Oto, co w sobie ma ta bestia.

Canon EOS C70 to kamera kinowa z nowej linii Cinema EOS. Mały korpus jest kierowany do realizowania dokumentów, produkcji filmowych i telewizyjnych, a nawet mediów społecznościowych (kamera może nagrywać w pionie). Dzięki niewielkim rozmiarów bez problemu można ją podpiąć do gimbala lub drona. Materiał 4K jest zapisywany na 2 karty SD – do 120 kl./s w kodeku 4:2:2 i 10 bitach; XF-AVC (All-I lub Long GOP) oraz MP4 w HEVC (H.265) lub H.264.

Zastosowanie w kamerze mocowania Canon RF znanego z pełnoklatkowych bezlusterkowców, jak Canon EOS R5 czy R6, pozwala na zmniejszenie odległości elementu optycznego od matrycy, co przekłada się na rozmiar kamery i jej wagę.

Obraz

Na korpusie znajdziemy 13 programowalnych przycisków, uchwyt umożliwiający szybką obsługę, szereg złączy (np. pełnowymiarowe HDMI czy 2x mini XLR) oraz niezależny system chłodzenia. Canon EOS C70 ma wbudowany system wewnętrznych filtrów ND, które zredukują ekspozycję nawet do 10 stopni EV, co pozwoli na kreatywną pracę z głębią ostrości.

Sercem kamery Canon EOS C70 jest matryca Super 35 mm Dual Gain Output (DGO). Ma ona zapewniać doskonałe odwzorowanie obrazu, niskie szumy oraz szerokie możliwości rejestrowania obrazu HDR. Wspierana przez procesor przetwarzania obrazu DIGIC DV 7, znajdzie uznanie wśród profesjonalistów pracujących w rozdzielczości 4K i klatkażu 120 kl./. Układ autofokusa działa na na bazie technologii Dual Pixel CMOS AF. Co ciekawe, Canon EOS C70 potrafi kręcić z prędkością 180 kl./s w trybie Super 16.

Obraz

Dodatkową funkcją kamery jest wykorzystywanie systemu EOS iTR AF X, znanego z Canona EOS R5, który wykorzystuje wykrywanie twarzy i głowy do śledzenia ostrości. W Canonie EOS C70 pojawiła się też opcja Auto ISO.

Wraz z kamerą został zaprezentowany adapter EF-EOS R 0,71x, który pozwoli na konwersję optyczną dla matrycy Super 35. Innymi słowy podpięte obiektywy pełnoklatkowe zachowają swój kąt widzenia podczas filmowania. Jednocześnie adapter zwiększa poziom ekspozycji o 1 stopień. Jest zgodny z obiektywami Canon EF, zapewniając wsparcie AF, korekcję winiety i aberracji chromatycznej oraz przekazywanie danych z obiektywu do korpusu.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)