Canon EOS M3 - nasze pierwsze wrażenia

Canon EOS M3 - nasze pierwsze wrażenia
Krzysztof Basel

06.02.2015 20:11, aktual.: 25.05.2016 14:06

Canon EOS M3 to wbrew pozorom jedna z ciekawszych fotograficznych nowości ostatnich miesięcy.

Już pierwszy bezlusterkowiec tego producenta Canon EOS M sprawował się dobrze, tyle, że miał prawie niedziałający autofokus. W bezlusterkowcu Canon EOS M3 zastosowano hybrydowy, 49-punktowy moduł CMOS AF III, który jest 6 razy szybszy. W ten sposób skutecznie usunięto największą bolączkę EOSa M. Do dyspozycji mieliśmy tylko wersję przedprodukcyjną aparatu, w której AF pracował naprawdę nieźle. Aparat nie miał problemów z celnością, którą ustawiał zazwyczaj szybko i sprawinie, chociaż nie aż tak błyskawicznie, jak w bezlusterkowcach systemu Mikro Cztery Trzecie. W menu znalazłem także możliwość fotografowania z funkcją focus peaking.

Obraz

Inżynierowie zadbali także o lepszą ergonomię aparatu. Canon EOS M3 z wyglądu przypomina nieco bezlusterkowce Sony A5100/6000. W korpusie wyróżnia się solidny, pokryty tworzywem antypoślizgowym grip z przodu, który sprawia, że Canon EOS M3 naprawdę dobrze i pewnie leży w dłoni. Z przodu znajduje się także tarcza nastaw, a z tyłu można obsługiwać dwie tarcze służące do zmiany trybów fotografowania oraz ekspozycji. Po chwili użytkowania taki układ wydaje się bardzo dobrze zdawać egzamin. Obsługa aparatu jest intuicyjna, prosta i przyjemna. Złego słowa nie mogę też powiedzieć o jakości wykonania aparatu.

Obraz

Z tyłu ulokowano 3-calowy ekran LCD, który można odchylać o 180 stopni, np. w celu wykonania selfie. Mechanizm prezentuje się dosyć solidnie, chociaż jest stosunkowo cienki i delikatny. Ekran bez problemu można wysunąć i schować. Wyświetlacz świetnie radzi sobie także z funkcją dotyku, ale to akurat nic nowego we współczesnych aparatach marki Canon.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/8]
Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)