Canon EOS R3, 30 kl./s i skateboarding na Igrzyskach Olimpijskich

Canon EOS R3, 30 kl./s i skateboarding na Igrzyskach Olimpijskich30.07.2021 10:10
Canon EOS R3, 30 kl./s i skateboarding na Igrzyskach Olimpijskich
Źródło zdjęć: © © Atiba Jefferson / [Instagram](https://www.instagram.com/atibaphoto/)

O modelu nadchodzącego flagowca Canon EOS R3 jest ostatnio bardzo głośno. Korpus pojawił się na testach polowych podczas letniej Olimpiady w Tokio, a z plików wyciągnięto dane o rozdzielczości. Tym razem możemy zobaczyć, jak aparat sprawdza się w szybkiej akcji. Jego klatkaż wystarczy, by zamienić zdjęcia w film.

Tym razem nie będziemy pisali o klasycznych sportach olimpijskich czy inauguracji, ale o powiewie świeżości. Chociaż skateboarding, czyli wyczynowa jazda na deskorolce, dopiero zadebiutował na Igrzyskach Olimpijskich (i to z roczną obsuwą), nie brakuje miłośników tego sportu ekstremalnego.

Jednym z doświadczonych fotografów i skaterów, którzy pojawili się w Tokio jest Atiba Jefferson, który może pochwalić się publikacjami w takich magazynach branżowych jak Trasher czy Slap. Oprócz tego jest też jednym z ambasadorów Canona, dzięki czemu japoński gigant otrzymał kolejną szansę na sprawdzenie modelu Canon EOS R3 w akcji.

Jefferson opublikował na Instagramie pojedyncze zdjęcia z R3 oraz film poklatkowy złożony dzięki możliwości korpusu do rejestrowania 30 kl./s. Zobaczymy tam Jaggera Eatona wykonującego grind (ślizg na truckach deskorolki) po poręczy w skateparku. Gdyby te 30 zdjęć było wykonane z dłuższym czasem naświetlania i byłoby przez to lekko poruszone, film poklatkowy byłby się płynniejszy, lecz jednak to wciąż zdjęcia, więc każde pojedyncze w tym przypadku musi być ostre.

To, co widzimy na Instagramie, to zachęta do głębszego zainteresowania się bezlusterkowcem Canon EOS R3. W kontekście zdjęć seryjnych, ma on pozwalać na zarejestrowanie 30 klatek na sekundę w formacie RAW przy włączonej migawce elektronicznej. Miejmy nadzieję, że przy tak dynamicznych zdjęciach, jak te autorstwa Jeffersona, efekt rolling shutter nie będzie widoczny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)