Canon EOS R5 się przegrzewa? Możesz zainstalować taki wentylator i po sprawie

Canon EOS R5 się przegrzewa? Możesz zainstalować taki wentylator i po sprawie19.08.2021 10:35
Canon EOS R5 się przegrzewa? Możesz zainstalować taki wentylator i po sprawie

Canon EOS R5 to bezlusterkowiec japońskiego producenta na poziomie lustrzanek cyfrowych serii Canon EOS 5D. Niestety bardzo szybko po premierze sprzętu, użytkownicy zaczęli narzekać na jego przegrzewanie się podczas kręcenia w rozdzielczości 8K. Teraz zamiast przerabiać aparat, wystarczy ci taki wentylatorek.

Tilta Cooling Cage to dokładnie to, co sugeruje nazwa – klatka chłodząca do bezlusterkowca Canon EOS R5. Jest ona montowana od dołu aparatu – wystarczy wkręcić ją do mocowania statywowego i właściwie to (prawie) tyle.

W końcu musi być ona jakoś zasilana, bo mówimy tu o aktywnym chłodzeniu z działającym wentylatorem. Do tego posłuży kabel USB-C, za pomocą którego dostarczymy prąd do wiatraka. Pod nim znalazło się kilka warstw powierzchni stycznej, która ma absorbować ciepło z tylnego panelu korpusu, lecz do tego konieczne jest odchylenie ekranu. Jeśli chcecie go złożyć, wiatrak należy odkręcić.

420589543004395336

Póki co, nie ma w internecie żadnych recenzji opisujących dokładnie działanie systemu chłodzącego Tilta Cooling Cage w nowym wydaniu. Mimo tego, wygląda ono sensownie i faktycznie może zbierać ciepło, aczkolwiek na ile wydajnie, trudno powiedzieć. Zastosowanie mocowania statywowego Arca Swiss umożliwia korzystanie ze statywu, lecz o podłączeniu uchwytu pionowego możecie zapomnieć.

Tilta Cooling Cage kosztuje 165 dolarów, czyli około 640 złotych. Na realizację zamówienia trzeba czekać około 2 tygodni.

420589543004591944
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)