Canon EOS R5 się przegrzewa? Możesz zainstalować taki wentylator i po sprawie

Canon EOS R5 się przegrzewa? Możesz zainstalować taki wentylator i po sprawie

Canon EOS R5 się przegrzewa? Możesz zainstalować taki wentylator i po sprawie
Marcin Watemborski
19.08.2021 10:35, aktualizacja: 19.08.2021 12:35

Canon EOS R5 to bezlusterkowiec japońskiego producenta na poziomie lustrzanek cyfrowych serii Canon EOS 5D. Niestety bardzo szybko po premierze sprzętu, użytkownicy zaczęli narzekać na jego przegrzewanie się podczas kręcenia w rozdzielczości 8K. Teraz zamiast przerabiać aparat, wystarczy ci taki wentylatorek.

Tilta Cooling Cage to dokładnie to, co sugeruje nazwa – klatka chłodząca do bezlusterkowca Canon EOS R5. Jest ona montowana od dołu aparatu – wystarczy wkręcić ją do mocowania statywowego i właściwie to (prawie) tyle.

W końcu musi być ona jakoś zasilana, bo mówimy tu o aktywnym chłodzeniu z działającym wentylatorem. Do tego posłuży kabel USB-C, za pomocą którego dostarczymy prąd do wiatraka. Pod nim znalazło się kilka warstw powierzchni stycznej, która ma absorbować ciepło z tylnego panelu korpusu, lecz do tego konieczne jest odchylenie ekranu. Jeśli chcecie go złożyć, wiatrak należy odkręcić.

Obraz

Póki co, nie ma w internecie żadnych recenzji opisujących dokładnie działanie systemu chłodzącego Tilta Cooling Cage w nowym wydaniu. Mimo tego, wygląda ono sensownie i faktycznie może zbierać ciepło, aczkolwiek na ile wydajnie, trudno powiedzieć. Zastosowanie mocowania statywowego Arca Swiss umożliwia korzystanie ze statywu, lecz o podłączeniu uchwytu pionowego możecie zapomnieć.

Tilta Cooling Cage kosztuje 165 dolarów, czyli około 640 złotych. Na realizację zamówienia trzeba czekać około 2 tygodni.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)