Canon EOS R5 to najpopularniejszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec w Japonii

Canon EOS R5 to najpopularniejszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec w Japonii
Marcin Watemborski

18.01.2021 11:04, aktual.: 18.01.2021 12:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Japoński rynek sprzedażowy jest bardzo istotny – to na jego podstawie można określić światowe trendy w sprzedaży elektroniki. Nowy raport ujawnia, że Canon EOS R5 wyprzedził konkurencję i jest najchętniej kupowanym aparatem w Kraju Kwitnącej Wiśni. Konkurował m.in. z Sony A7C oraz A7S III.

Dotychczas na japońskim rynku sprzętu fotograficznego prym wiódł Nikon z niedawno wycofanym modelem Nikon D5600, niewiele dalej plasowały się korpusy Fujifilm X-T4 oraz Fujifilm X100V. Teraz się to zmieniło i na pierwszym miejscu jest Canon EOS R5, mimo swoich problemów z przegrzewaniem się podczas kręcenia wideo 8K.

Raport sporządzony przez Yodobashi Camera dotyka tematu rynku sprzedaży aparatów w Japonii. Popularność aparatów na tym obszarze dość jasno określa malujące się trendy, które mogą wyznaczać politykę poszczególnych producentów sprzętu fotograficznego.

Pierwsze miejsce w najnowszym zestawieniu objął Canon EOS R5, wyprzedzając tym samym Sony A7C z obiektywem kitowym oraz korpus Sony A7S III. Czwarte miejsce to ponownie Canon – tym razem jest to bezlusterkowy Canon EOS R6 z obiektywem Canon RF 24-105 mm f/4 IS STM, czyli młodszy brat lidera rankingu.

Najchętniej kupowane aparaty i zestawy w Japonii:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)