Canon PowerShot G9X Mark II - kieszonkowy kompakt na bagato

Canon PowerShot G9X Mark II - kieszonkowy kompakt na bagato

Canon PowerShot G9X Mark II
Canon PowerShot G9X Mark II
Marcin Falana
04.01.2017 20:00, aktualizacja: 21.02.2017 20:01

Canon G9X Mark II to kieszonkowy kompakt dla wymagających. Oferuje 20-megapikselową, 1-calową matrycę CMOS i obiektyw z uniwersalnym zoomem 28-82 mm f/2-4.9.

Canon PowerShot G9X Mark II to mniejszy brat modelu PowerShot G7X Mark II, który zbierał bardzo pochlebne recenzje także w naszym teście. G9X Mark II jest o 25% mniejszy od G7X Mark II i waży 206 g, dzięki czemu możemy naprawdę powiedzieć, że jest kieszonkowy. To wymusiło między innymi zastosowanie dotykowego ekranu, który zapewnia dostęp do wszystkich funkcji bez potrzeby korzystania z przycisków. Obudowa G9X Mark II jest wykonana z aluminium.

Canon PowerShot G9X Mark II
Canon PowerShot G9X Mark II

Obraz jest rejestrowany za pomocą 20,1-megapikselowej matrycy CMOS w rozmiarze 1 cala, którą obsługuje procesor obrazu DIGIC 7, znany z G7X Mark II. Muszę przyznać, że zastosowanie tego procesora przyspieszyło działanie G7X Mark II w porównaniu z Mark I, więc najnowszy G9X Mark II ma szansę być bardzo szybkim kompaktem. Producent chwali się działaniem autofokusu na poziomie 0,14 s, co jest imponującym rezultatem.

Canon PowerShot G9X Mark II
Canon PowerShot G9X Mark II

Pod względem zdjęć seryjnych Canon G9X Mark II oferuje 8,2 kl./s nawet w formacie RAW. Poprawiono także stabilizację, tryb Dual sensing stabilisation zapewnia wydłużenie ekspozycji nawet o 3,5 EV. Na pokładzie G9X Mark II znajdziemy także automatyczny filtr ND.

Canon PowerShot G9X Mark II
Canon PowerShot G9X Mark II

PowerShot G9 X Mark II daje możliwość nagrywania filmów wideo w jakości Full HD. Dzięki usprawnionej funkcji śledzenia obiektów procesor DIGIC 7 pozwala na jeszcze bardziej precyzyjne wykrywanie obiektów, więc jest szansa na lepsze działanie trybu ciągłego AF.

PowerShot G9X Mark II oferuje różne opcje łączności bezprzewodowej. Wyposażony jest w dedykowany przycisk Wi-Fi oraz funkcję Dynamic NFC, która pozwala na szybkie przesyłanie zdjęć i filmów do urządzeń mobilnych oraz łatwe udostępnianie i bezpieczne przechowywanie multimediów na stacji Canon Connect Station CS100.

Canon PowerShot G9X Mark II
Canon PowerShot G9X Mark II

Moduł Bluetooth pozwala na stałe połączenie z urządzeniami mobilnymi, dzięki czemu użytkownik może przeglądać i udostępniać fotografie na tablecie czy smartfonie, nawet wtedy, gdy urządzenie jest schowane w kieszeni. G9X Mark II daje także możliwość ładowania aparatu za pomocą USB. Poza tym aparat będzie umożliwiał wywoływanie RAW-ów. Nie znamy jeszcze ceny na naszym rynku, w USA aparat będzie kosztował 529 dolarów.

Firma Canon zaprezentowała także trzy nowe aparaty kompaktowe: dwa płaskie modele IXUS 185 i IXUS 190 oraz PowerShot SX430 IS – niewielki hybrydowy superzoom. Model SX430 IS został wyposażony w 45-krotny zoom.

IXUS 185 i IXUS 190
IXUS 185 i IXUS 190

Wszystkie nowe aparaty zostały wyposażone w 20-megapikselową matrycę i pozwalają nagrywać filmy wideo w jakości HD 720p. IXUS 185 oferuje 8-krotny zoom, a IXUS 190, 10-krotny zoom optyczny. Oba aparaty mieszczą się w kieszeni lub torebce.

PowerShot SX430 IS
PowerShot SX430 IS

Modele IXUS zostały wyposażone w nową funkcję Easy Auto, która automatycznie dobiera ustawienia aparatu do otoczenia czy warunków oświetleniowych i blokuje przyciski, co pozwala uniknąć przypadkowej zmiany parametrów.

PowerShot SX430 IS
PowerShot SX430 IS

Wszystkie trzy aparaty zostały wyposażone w nowy przycisk daty, który dodaje do zdjęcia znacznik daty i czasu wykonania fotografii. Nowe modele posiadają Wi-Fi, dzięki czemu szybko i łatwo można publikować zdjęcia bezpośrednio na portalach społecznościowych. Modele IXUS 190 i PowerShot SX430 IS dodatkowo oferują funkcję Dynamic NFC.

Canon PowerShot G9 X Mark II
Canon PowerShot G9 X Mark II
ProducentCanon
Data premiery2017
RodzajAparat kompaktowy
Maksymalny rozmiar zdjęcia5472 x 3648
Rozdzielczość matrycy20 Mpix
Rozmiar matrycy13.2 x 8.8 mm
Nośniki zapisuSD
Przejdź do pełnej specyfikacji
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)