Canon PowerShot PICK. Nadchodzi inteligentna kamerka dla każdej rodziny

Canon PowerShot PICK. Nadchodzi inteligentna kamerka dla każdej rodziny

Canon PowerShot PICK. Nadchodzi inteligentna kamerka dla każdej rodziny
Marcin Watemborski
01.02.2021 12:04, aktualizacja: 01.02.2021 13:04

Firma Canon postanowiła przeprowadzić eksperyment i spróbować zebrać środku przez kampanię crowdfoundingową na realizację pomysłu. Była nim kamerka z algorytmami sztucznej inteligencji, która przypadła do gustu internautom. Na urzeczywistnienie konceptu zebrano aż 5900 procent wymaganej kwoty!

Canon PowerShot PICK to małe urządzenie, które wygląda trochę jak kamerki przemysłowe, które przyczepia się do sufitu w sklepach. Mimo swojego niepozornego wzornictwa, kryje w środku zaawansowaną technologię. Dzięki algorytmom sztucznej inteligencji będzie ona w stanie rozpoznawać sceny i automatycznie robić zdjęcia. A to dopiero początek.

Według opisu na japońskiej stronie crowdfoundingowej Makuake, Canon PowerShot PICK to towarzysz rodziny, o którym można zapomnieć, lecz on nie zapomni o swoim zadaniu. Kamerka ma działaś we wnętrzach i na otwartym terenie. Jej zadaniem jest umożliwienie rodzicom skoncentrowanie się na swoich dzieciach, zamiast na robieniu zdjęć. PICK ma robić zdjęcia bez potrzeby dodatkowej obsługi.

PowerShot PICK 音声コマンド

Canon pisze, że PICK będzie w stanie zarejestrować naturalne emocje i wyrazy twarzy – bez pozowania. Ludzie na zdjęciach nie będą nawet wiedzieli, kiedy fotka zostanie pstryknięta. Zadanie sztucznej inteligencji opiera się na trzech fundamentach: odnalezieniu bohaterów, zrozumieniu tego, co się dzieje i zrobieniu zdjęcia. Algorytmy w oprogramowaniu PICK koncentrują się głównie na rozpoznawaniu i śledzeniu twarzy, jak też wyczekaniu na odpowiednią chwilę.

W środku Canon PowerShot PICK znajdzie się 12-megapkselowa matryca CMOS o wielkości 1/2,3 cala. Ekwiwalent ogniskowych obiektywu dla pełnej klatki wynosi 19-57 mm, natomiast przysłona ma stałą wartość f/2.8. Głowica kamerki porusza się w zakresie 170 stopni w górę i dół oraz obraca o pełne 360 stopni dookoła.

PowerShot PICK プロジェクトムービー

Kamerka Canon PowerShot PICK została wyceniona na 42 900 jenów, czyli ok. 1540 złotych. Dostawy mają się rozpocząć już w lipcu 2021 roku, lecz nie wiadomo, póki co, czy i kiedy produkt będzie dostępny w Europie.

Dla przypomnienia – nie była to pierwsza zbiórka społeczna Canona zakończona sukcesem. Uprzednio producent zgromadził fundusze na stworzenie kompaktowej kamery Canon PowerShot Zoom oraz IVY Rec.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)