Canon PowerShot SX150 IS - rodzinny superzoom

Canon PowerShot SX150 IS - rodzinny superzoom

Canon PowerShot SX150 IS
Canon PowerShot SX150 IS
Piotr Dopart
23.08.2011 19:30, aktualizacja: 01.08.2022 14:33

Canon PowerShot SX150 IS w klasie superzoomów być może nie imponuje swoim 12-krotnym przybliżeniem optycznym, jednak pozostałe możliwości aparatu czynią z niego niezły sprzęt tak na rodzinną imprezę, jak i na wakacje w podróży. Czym się charakteryzuje?

Aparat oferuje matrycę CCD w rozmiarze 1/2,3 cala, zapewniającą zdjęcia w rozdzielczości 14,1 megapiksela. Przetwarzaniem obrazu zajmuje się procesor DIGIC 4, który pozwalać ma jednocześnie na płynne nagrywanie filmów w jakości HD (720p) z dźwiękiem stereo, także w formacie iFrame. Tę ostatnią funkcjonalność wspomaga dodatkowo funkcja Powered IS ("pożyczona" z kamer Canon LEGRIA), która pozwalać ma na nagrywanie filmów z dużej odległości przy zredukowanych drganiach sprzętu.

Canon PowerShot SX150 IS
Canon PowerShot SX150 IS

Obiektyw aparatu Canon PowerShot SX150 z 4-stopniową, automatyczną stabilizacją optyczną IS zapewnia ekwiwalent zakresu ogniskowych od 28 do 336 mm, co pozwala mu być użytecznym w szerokim spektrum sytuacji - od trybu makro po tele przy maksymalnym przybliżeniu. Kadrowanie możliwe jest dzięki 3-calowemu wyświetlaczowi oferującemu podpowiedzi i wskazówki. Przycisk Movie Record umożliwia błyskawiczny przeskok pomiędzy trybami fotografowania i filmowania.

Aparat oferuje również tryb Smart Auto z technologią rozpoznawania twarzy i wykrywania obiektów (identyfikuje do 32 różnych scenerii i dobiera do nich parametry), tryby autofokusa Servo AF i AE (śledzące obiekt w ruchu), czy tryb Easy Mode, który automatycznie przejmuje kontrolę nad wszystkimi ustawieniami aparatu. Funkcja Inteligentnej Migawki uruchamia migawkę za pomocą zwyczajnego mrugnięcia lub uśmiechu, lub kiedy twarz pojawia się w kadrze.

Canon PowerShot SX150 IS
Canon PowerShot SX150 IS

Canon PowerShot SX150 IS oferuje także szereg trybów kreatywnych, m.in. rybie oko, plakat czy imitujący konsekwencje zastosowania obiektywu typu tilt efekt miniatury (działający zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania, a także tryb monochromatyczny (zamieni zdjęcia na czarno-białe, niebieskie lub sepiowe).

Nowy kompakt będzie dostępny w kolorach czerwonym, czarnym i srebrnym, w nieustalonej jeszcze cenie detalicznej i w niesprecyzowanym póki co terminie.

Źródło: Canon

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)