Canon pracuje nad hybrydowym mocowaniem EF/RF

Canon pracuje nad hybrydowym mocowaniem EF/RF

Canon pracuje nad hybrydowym mocowaniem EF/RF
Źródło zdjęć: © © Marcin Watemborski / [watemborski.com](http://watemborski.com/)
Justyna Kocur-Czarny
03.12.2019 09:11, aktualizacja: 26.07.2022 15:06

Najnowszy model z serii Canon EOS R ma posiadać wyjątkowe rozwiązanie. Jak podaje Canon Rumors, dzięki hybrydowemu mocowaniu będziemy mogli podpiąć do niego obiektywy zarówno z mocowaniem RF, jak i EF. To wszystko bez dodatkowych adapterów.

Miesiąc temu pisaliśmy, że [url=https://fotoblogia.pl/t/32,canon]Canon pracuje nad nowym modelem pełnoklatkowego bezlusterkowca[/url]. Według zapowiedzi producenta ma on posiadać dwa sloty kart pamięci oraz wewnętrzną stabilizację matrycy. Wygląda na to, że to nie jedyne usprawnienia, które zobaczymy.

Młodszy brat, który dołączy do Canona EOS R oraz Canona EOS RP zapowiada się obiecująco. Wszystko wskazuje na to, że różnice względem poprzednich modeli będą znaczne. Kilka źródeł podaje, że producent pracuje nad mocowaniem, które pozwoli na podpięcie zarówno obiektywów z mocowaniem RF, jak i EF.

Jak dokładnie ma to być możliwe, to na razie przypuszczenia. O ile średnica obu tych mocowań prawie się nie różni i wynosi dla obu około 54 mm, o tyle odległość od matrycy to już zupełnie inna bajka. Canon musiałby zastosować tutaj coś w rodzaju ruchomego czujnika lub jakiś rodzaj składanego uchwytu, który działałby jak adapter. Na odpowiedź przyjdzie nam pewnie poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)