Canon prezentuje najlżejsze superteleobiektywy EF i standardową stałkę do systemu EOS M
System Canon R to nie koniec nowości jakie zaprezentowała dziś japońska firma. Canon pochwalił się również najlżejszymi obiektywami 400 mm f/2.8 i 600 mm f/4 oraz pionierskim szkłem do bezlusterkowców serii M - EF-M 32 mm f/1.4.
Canon zaprezentował dziś pełnoklatkowego bezlusterkowca Canon EOS R i cztery obiektywy do tego systemu. To jednak nie koniec niespodzianek. Firma chwali się najlżejszymi teleobiektywami o ogniskowej 400 i 600 mm do lustrzanek, oraz jasną, standardową stałką do systemu bezlusterkowców EOS M.
Superteleobiektywy, którymi możesz fotografować z ręki
EF 400 mm f/2.8 L IS III USM oraz EF 600 mm f/4L IS III USM to dwa nowe superteleobiektywy o lekkiej konstrukcji zaprojektowane z myślą o robieniu zdjęć z ręki. Wyposażono je w 5-stopniową stabilizację obrazu, która redukuje drgania aparatu wynikające z braku statywu.
Oba obiektywy Canon odchudził o około kilogram i teraz czterysetka waży 2840 g, natomiast sześćsetka 3050 g. Białe wykończenie znane z teleobiektywów Canona jest teraz również powłoką termoizolacyjną, dzięki której szkła mogą pracować w ekstremalnych temperaturach. Ochronne uszczelnienie chroni przed kurzem i wilgocią, a powłoka fluorowa umożliwia łatwe czyszczenie. Elementy soczewek fluorytowych eliminują aberrację chromatyczną, zwiększając rozdzielczość i kontrast. Powłoka strukturalna Subwavelength Structure Coating (SWC) znacznie redukuje efekty flary i smużenia.
Pierścieniowy silnik USM z autofokusem i szybki procesor umożliwiają szybkie i ciche ustawianie ostrości. Podczas filmowania oba obiektywy zapewniają efekt pull-focus z regulacją ostrości, który jest doskonały do kreatywnego rejestrowania ujęć. Dodatkowo oba obiektywy posiadają elementy sterujące na korpusie. Można dzięki nim błyskawicznie wrócić do zaprogramowanych pozycji ogniskowania.
EF-M 32 mm f/1.4 STM do bezlusterkowych aparatów z matryca APS-C zapewnia naturalną perspektywę, zbliżoną do tej, widzianej ludzkim okiem. Obiektyw składa się z 14 elementów w 8 grupach, w tym jednej soczweki asferycznej. Zastosowana powłoka Super Spectra Coating pozwala zapobiegać zjawiskom takim, jak efekt poświaty i odblaski. Obiektyw waży zaledwie 235 g, dzięki czemu pomoże on uchwycić każdą sytuację. Autofocus w EF-M 32mm f/1.4 STM cechuje cichy i płynny mechanizm, który zapewnia dyskrecję pracy fotografa i stanowi cechę przewagę dla filmujących.
Nie znamy jeszcze cen i dostępności w Polsce.