Canon Speedlite EL-1: Pierwsza lampa z symbolem L dla profesjonalistów

Canon Speedlite EL‑1: Pierwsza lampa z symbolem L dla profesjonalistów

Canon Speedlite EL-1: Pierwsza lampa z symbolem L dla profesjonalistów
Marcin Watemborski
14.10.2020 08:23, aktualizacja: 26.07.2022 14:42

Canon Sppedlite EL-1 to najnowsza lampa reporterska dla profesjonalistów i pierwsza, która otrzymała czerwony pierścień serii L. Będzie to sprzęt, który sprawdzi się w fotografii sportu, zdjęciach przyrody czy w reportażu ślubnym. Jest kompatybilna zarówno z lustrzankami jak i bezlusterkowcami.

Canon Speedlite EL-1 ma moc przewodnią GN60, która zapewni doświetlenie nawet odległych obiektów. Palnik pozwoli na wykonanie do 170 błysków z pełną mocą bez przegrzania, a ładowanie kolejnego wyzwolenia ma zająć od 0,1 do 0,9 s.

Nowa flagowa lampa reporterska została wyposażona we wskaźnik poziomu naładowania akumulatora litowo-jonowego Canon LP-EL i pojemną baterię, która pozwoli na 355 błysków z pełną mocą. Producent obiecuje utrzymanie przez urządzenie stałej wydajności podczas całej serii zdjęć. Tryb Continuous Shooting Priority (CSP) zmniejszy automatycznie moc o 1 stopień i podbije czułość ISO w aparacie, by zachować oszczędność energii akumulatora i wydłużyć efektywny czas pracy.

Canon Speedlite EL-1 została wyposażona w dwukolorowe diody LED światła modelującego, co pozwoli sprawdzić jak będzie wyglądała charakterystyka błysku. Ten natomiast można ustawić nawet na poziomie 1/8192 mocy i kontrolować ją w 14-stopniowym zakresie. Lampa współpracuje maksymalnie z 15 zewnętrznymi lampami, a łączność bezprzewodowa pozwoli na synchronizację błysku z drugą kurtyną migawki. Pojawiła się nowa funkcja Flash Exposure, która odpowiada za zapamiętanie ekspozycji lampy i umożliwi przełączenie się w tryb manualny w celu dokonania korekty.

Lampa jest odporna na trudne warunki atmosferyczne, jak ulewny deszcz, a uszczelnienia są podobne do tych, które znalazły się w aparacie Canon EOS-1D X Mark III. Jest też uszczelniona przed pyłem i kurzem. Nowy ksenonowy palnik pozwoli osiągnąć lepsze efekty przy niższym zużyciu energii.

Ekran w lampie Canon Speedlite EL-1 może być podświetlony na biało lub wyświetlać biały tekst na czarnym tle. Interfejs użytkownika opiera się na znanym dżojstiku do zmiany ustawień i nawigacji w menu. Palnik jest odchylany o 120 stopni, jak również można go skierować do tyłu. Dołączone w zestawie 2 kolorowe filtry i adapter dyfuzora mają ułatwić pracę w studio.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)