Canon wchodzi na rynek handlu matrycami. Konkurencja dla Sony?

Canon wchodzi na rynek handlu matrycami. Konkurencja dla Sony?
11.12.2020 12:05
Canon wchodzi na rynek handlu matrycami. Konkurencja dla Sony?

Canon produkuje wiele interesujących sprzętów ze świata obrazowania – od drukarek, przez aparaty i obiektywy, na samych matrycach kończąc. Te ostatnie są przedmiotem nowej oferty firmy, która może zagrozić Sony. Czy tak będzie?

Nie jest sekretem, że Sony produkuje matryce światłoczułe w różnych rozmiarach oraz o różnych parametrach i sprzedaje je innym producentom. Te sensory znajdziemy w niektórych aparatach marek Fujifilm czy Pentax, nie wspominając już o wielu smartfonach. Canon wydaje się jednak być nowym graczem na rynku handlu matrycami, które z resztą produkuje od dawna.

Pełna oferta matryc Canona znalazła się na stronie internetowej producenta, wybór waha się od malutkich matryc do kamer przemysłowych i kończy na sensorach APS-H o rozdzielczości 250 Mpix. Nie brakuje też matryc o wysokim klatkażu i z globalnymi migawkami. Propozycja Canona jest naprawdę rozbudowana.

Większość z produktów Canona wydaje się być jednak przeznaczona do rozwiązań przemysłowych, a nie do aparatów cyfrowych, co może być szansą dla producenta na opanowanie tego segmentu. Sony uderza w inną gałąź – smartfony i aparaty konsumenckie. Taki podział rynku sprawia, że obie firmy mogą czerpać zyski nie generując dla siebie konkurencji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)