Canon wchodzi na rynek handlu matrycami. Konkurencja dla Sony?

Canon wchodzi na rynek handlu matrycami. Konkurencja dla Sony?

Canon wchodzi na rynek handlu matrycami. Konkurencja dla Sony?
Marcin Watemborski
11.12.2020 12:05, aktualizacja: 11.12.2020 13:05

Canon produkuje wiele interesujących sprzętów ze świata obrazowania – od drukarek, przez aparaty i obiektywy, na samych matrycach kończąc. Te ostatnie są przedmiotem nowej oferty firmy, która może zagrozić Sony. Czy tak będzie?

Nie jest sekretem, że Sony produkuje matryce światłoczułe w różnych rozmiarach oraz o różnych parametrach i sprzedaje je innym producentom. Te sensory znajdziemy w niektórych aparatach marek Fujifilm czy Pentax, nie wspominając już o wielu smartfonach. Canon wydaje się jednak być nowym graczem na rynku handlu matrycami, które z resztą produkuje od dawna.

Pełna oferta matryc Canona znalazła się na stronie internetowej producenta, wybór waha się od malutkich matryc do kamer przemysłowych i kończy na sensorach APS-H o rozdzielczości 250 Mpix. Nie brakuje też matryc o wysokim klatkażu i z globalnymi migawkami. Propozycja Canona jest naprawdę rozbudowana.

Większość z produktów Canona wydaje się być jednak przeznaczona do rozwiązań przemysłowych, a nie do aparatów cyfrowych, co może być szansą dla producenta na opanowanie tego segmentu. Sony uderza w inną gałąź – smartfony i aparaty konsumenckie. Taki podział rynku sprawia, że obie firmy mogą czerpać zyski nie generując dla siebie konkurencji.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)