Canon wprowadza C-Log do EOS-a 5D Mark IV, filmowcy będą zachwyceni

Canon wprowadza C-Log do EOS-a 5D Mark IV, filmowcy będą zachwyceni

Canon ESO 5D Mark IV
Canon ESO 5D Mark IV
Marcin Falana
21.04.2017 10:12, aktualizacja: 26.07.2022 18:32

Canon chce, żeby EOS 5D Mark IV znowu był ulubionym korpusem filmowców. Za około 400 zł można swojego 5D Mark IV wzbogacić o profil filmowy C Log.

Jeszcze niedawno wielu filmowców wybierało korpusyCanon EOS 5D tylko do filmowania, jednak model 5D Mark IV nie rozpieszczał twórców wideo, o czym wspominaliśmy w naszym teście funkcji filmowych. Canon chce to naprawić, wprowadzając do EOS-a 5D Mark IV profil filmowy Canon Log (C Log) – funkcję znaną z linii kamer Canon Cinema EOS. Firma wsłuchała się w opinie środowiska filmowego i fotograficznego, a może po prostu chce sprzedać więcej korpusów, które dzięki C Log trafią bardziej do filmowców.

Profil C Log zwiększa zakres dynamiczny podczas filmowania, przez co minimalizuje utratę szczegółów w najciemniejszych i najjaśniejszych obszarach obrazu. Canon chwali się, że wykorzystanie C Log w aparacie EOS 5D Mark IV pozwala uzyskać przy ISO 400 największy zakres dynamiczny równy 12 EV.

Canon ESO 5D Mark IV
Canon ESO 5D Mark IV

Dla zapewnienia maksymalnej elastyczności pracy podczas postprodukcji, C Log modyfikuje dane obrazu po jego zarejestrowaniu. W rezultacie operatorzy i filmowcy mogą łatwo dopasować barwy do materiałów nakręconych innymi kamerami, w tym innymi modelami Canon Cinema EOS. Wszystko to w ramach jednego procesu korekcji barwnej.

Dodatkowo profil C Log redukuje szumy, zwłaszcza w zacienionych obszarach, które mogą pojawić się podczas obróbki kolorów. Aktualizacja daje większą swobodę podczas obróbki materiału. Aktualizacja oprogramowania, a jak donosi Dpreview, także sprzętowa, będzie dostępna za opłatą około 400 zł (99 dolarów) wyłącznie w autoryzowanych punktach serwisowych Canon.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)