Capture One Pro 10 oferuje nowe narzędzia do wyostrzania i wiele innych udogodnień

Capture One Pro 10 oferuje nowe narzędzia do wyostrzania i wiele innych udogodnień

Capture One Pro 10 oferuje nowe narzędzia do wyostrzania i wiele innych udogodnień
Marcin Falana
02.12.2016 13:53, aktualizacja: 26.07.2022 18:44

Producent aparatów średnioformatowych i obiektywów Phase One zaprezentował najnowszą wersję oprogramowania do wywoływania RAW-ów - Capture One Pro 10. Producent chwali się szybszym działaniem, nowymi narzędziami do edycji i oczywiście wsparciem dla najnowszych aparatów i obiektywów.

Capture One Pro 10 oferuje miedzy innymi szybsze przeglądanie zdjęć, łącznie z zoomowaniem i porównywaniem powiększeń. Producent chwali się także nowym interfejsem, który ma być bardziej przyjazny dla nowych użytkowników.

Poza tym w Capture One Pro 10 pojawiło się nowe, trzystopniowe narzędzie do wyostrzenia, które uwzględniają miękkość spowodowaną dyfrakcją, redukuje efekt halo oraz pozwala na zastosowanie wyostrzenia do wybranych obszarów. Poza tym program umożliwia dostosowanie wyostrzenia przy wywoływaniu plików RAW pod konkretne zastosowanie jak np. różny rozmiar odbitek, czy do użytku w internecie. Co ciekawe zdjęcia do druku są wyostrzane pod konkretną odległość z jakiej będą oglądane.

Capture One Pro 10
Capture One Pro 10

Poprawiono także symulację podglądu wydruku. Użytkownik zyskał możliwość symulowania takich parametrów jak ostateczny rozmiar, rozdzielczość, kolor, wyostrzenie czy artefakty związane z kompresją. Pojawiło się także nowe narzędzie do ostrzenia w trybie Tethered. Użytkownik będzie teraz mógł ostrzyć z poziomu komputera.

Najnowsza wersja umożliwia także takie operacje jak przenoszenie katalogów, czy filtrowanie zdjęć ze względu na to czy zostały wykonane w pionie czy poziomie. Poza tym Capture One Pro 10 wspiera Tangent panel system, który pozwala na zastosowanie fizycznych kontrolerów do bezpośredniej obsługi programu.

Najnowsza wersja wspiera także nowe aparty i obiektywy : Olympus OM-D E-M1 ll, Sony A99 Mark II, A6500, Sony FE 70-200 mm f/4 G OSS, Sony 70-200 mm f/2.8 G, oraz Sony E 18-200mm f/3.5-6.3 OSS.

Capture One Pro 10
Capture One Pro 10

Capture One Pro 10 jest dostępny na komputery z systemem OS X oraz Windows w cenie 299 dolarów, oraz 99 dolarów dla użytkowników wersji 8 i 9.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)