Carl Zeiss dla mocowań Canona czy Alphy?

Carl Zeiss dla mocowań Canona czy Alphy?

Marcin
03.09.2008 19:11, aktualizacja: 02.08.2022 10:45
Obraz

Carl Zeiss, legendarny producent obiektywów najwyższej jakości, wywołał falę spekulacji, która przetoczyła się przed chwilą przez Sieć. Całe zamieszanie wynika z nietypowej grafiki jaka pojawiła się na stronie firmy (widzicie ją na górze). Można z niej wywnioskować, że Zeiss przygotowuje nowy zestaw obiektywów. Nie wiadomo tylko, czy dla Sony Alpha (mała sensacja) czy dla Canona (duża sensacja). Wszystkiego dowiemy się 15 września.

15 września to data zbliżona do premiery nowej lustrzanki Sony Alpha a900, więc jest wielce prawdopodobne, że Carl Zeiss będzie kontynuował owocną współpracę z Sony. Tym bardziej, że marka Zeiss doskonale pasuje do profesjonalnej lustrzanki.

Inna możliwością jest specjalna seria stałoogniskowych obiektywów dla Canon EF. Za tym rozwiązaniem zagadki przemawiają liczne źródła i "informatorzy" z wewnątrz firmy. Dają nam nawet cynk, jakich obiektywów możemy się spodziewać: Carl Zeiss Planar T* 50mm f/1.4 ZE i Carl Zeiss Planar T* 85mm f/1.4 ZE.

Jednym ze sposobów, aby dowiedzieć się konkretów w pierwszego źródła to zapisanie się na listę subskrybentów Carl Zeiss i czekanie aż do 15 września.

Źródło: Carl Zeiss

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)