Celeste Barber i Jameela Jamil odtworzyły słynny pocałunek Johna Lennona z Yoko Ono

Celeste Barber i Jameela Jamil odtworzyły słynny pocałunek Johna Lennona z Yoko Ono

Celeste Barber i Jameela Jamil odtworzyły słynny pocałunek Johna Lennona z Yoko Ono
Źródło zdjęć: © © [Julian Ungano and Tommy Agriodimas dla InStyle](https://www.instagram.com/instylemagazine/)
Justyna Kocur-Czarny
14.11.2019 09:32, aktualizacja: 26.07.2022 15:32

Zdjęcie Johna Lennona i Yoko Ono autorstwa Annie Leibovitz przeszło do historii fotografii. Komediantka Celeste Barber i aktorka Jameela Jamil odtworzyły je na swój sposób.

Uwielbiam poczucie humoru Celeste Barber. Australijska komediantka sławę zdobyła na Instagramie, gdzie publikuje parodie zdjęć celebrytów. Odtwarzając wystudiowane pozy, pokazuje, jak niewiele zdjęcia z mediów społecznościowych mają wspólnego z prawdziwym życiem.

Łącząc siły z aktorką Jameelą Jamil, znaną z serialu “Dobre Miejsce”, kobiety stworzyły serię zdjęć pokazującą absurdy życia celebrytów. Przedmiotem ich poczucia humoru padło również zdjęcie Johna Lennona i Yoko Ono.

Oryginalne zdjęcie zostało zrobione przez Annie Leibovitz 8 grudnia 1980 roku. Nagi John Lennon leży skulony obok Yoko Ono. Pocałunek pokazuje silną więź pary. Ta fotografia wywołała spore kontrowersje. Do jej popularności przyczynił się także fakt, że jest to ostatnie zdjęcie zrobione przed śmiercią artysty. Tego samego dnia Lennon został zamordowany. A Leibovitz była jedną z ostatnich osób, które widziały go żywego.

Wybór zdjęcia do stworzenia parodii w tym przypadku jest mocno kontrowersyjny. Pozostała część sesji, która powstała do magazynu “In Style” to już po prostu satyra na instagramowe życie celebrytów. “Worst night ever” pokazuje Celeste Barber i Jameelę Jamil w rolach imprezowiczek, które nagrywają swoje wyjście na miasto. Okazuje się, że konfetti w drinku dobrze wygląda, ale smakuje okropnie, a do zrobienia selfie w lustrze należy ustawić się w kolejce.

W wywiadzie Barber i Jamil mówią, że ich celem jest pokazanie niedorzeczności. Wytykają palcami stereotypy i uprzedmiotowienie kobiet. “Nigdy nie zwracano uwagi na to, jak wyglądam. Zawsze byłam sobą i wiem, że jestem po prostu zabawna” - mówi Celeste. Autorami zdjęć są Julian Ungano oraz Tommy Agriodimas.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)