Zmęczyłeś się podczas fotografowania? Usiądź wygodnie na Chairpodzie

Zmęczyłeś się podczas fotografowania? Usiądź wygodnie na Chairpodzie

Zmęczyłeś się podczas fotografowania? Usiądź wygodnie na Chairpodzie
Marcin Falana
22.01.2018 12:36, aktualizacja: 26.07.2022 18:10

Firma Velbon zaprezentowała statywo-krzesełko, akcesorium, które pozwoli ustabilizować aparat w wygodnej siedzącej pozycji - bez potrzeby taszczenia dodatkowego stołka. Oryginalne i praktyczne rozwiązanie. Siedzielibyście?

Mnogość akcesoriów fotograficznych nie przestanie mnie zadziwiać. Jednak niektóre pomysły są tak szalone, że mogą rzeczywiście się sprawdzać. Podobnie jak namiot dla fotografów, nowy pomysł na statyw Velbona ma ułatwić długotrwałe fotografowanie bez potrzeby męczenia nóg i czatowania za statywem przez dłuższy czas. Jeżeli przesiadujecie długo z aparatem w plenerze, np. fotografując swoje pociechy na boisku albo czekając na ciekawe zwierzęta w lesie, to może to być przydatne rozwiązanie.

Chairpod HY 127
Chairpod HY 127

Statyw wypatrzył japoński serwis DC Watch. Jest to hybryda statywu i składanego, przenośnego krzesełka. Statyw został zaprezentowany na targach CP+ w zeszłym roku, jednak dopiero teraz doczekał się takiego zainteresowania. Jest to dość proste rozwiązanie. Jedna z trzech nóg została przedłużona o składaną kolumnę, która została zakończona mocowaniem do aparatu.

Obraz

Chairpod HY 127 osiąga po rozłożeniu 117 cm wysokości, więc gdy siedzimy aparat mamy na wysokości głowy. Statyw utrzyma osoby o wadze około 80 kg. Po złożeniu może służyć także jako monopod. Całość jest też łatwa w transporcie. Chairpod ma pojawić się w sprzedaży w Japonii w cenie około 650 zł. Nie wiadomo czy zobaczymy go w sklepach w Europie, ale trzeba przyznać, że to proste i ciekawe rozwiązanie.

Chairpod HY 127
Chairpod HY 127
Chairpod HY 127
Chairpod HY 127
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)