Chromatic Awards 2019: mocna reprezantacja Polaków w międzynarodowym konkursie

Chromatic Awards 2019: mocna reprezantacja Polaków w międzynarodowym konkursie
Źródło zdjęć: © © Marcin Urbanowicz / 1sze miejsce w kat. ulica / Chromatic Awards 2019
Justyna Kocur-Czarny

30.12.2019 10:11, aktual.: 02.01.2020 08:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chromatic Awards to międzynarodowy konkurs fotografii kolorowej otwarty zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. W tym roku Polacy zwyciężyli w 4 kategoriach, wielu zostało wyróżnionych.

Tegoroczny Fotografem Roku został Alia Ali ze Stanów Zjednoczonych, którego zdjęcie zwyciężyło również w kategorii Fine Art. Zwycięzca głownej nagrody otrzymał 2000 dolarów w gotówce (ok. 7600 złotych). Odkryciem Roku został okrzyknięty Włoch Francesco Pace Rizzi za fotografię zatytułowaną "za ścianą". W 2017 roku to wyróżnienie trafiło do Polaka.

Jury przyznaje nagrody w 20 kategoriach, z podziałem na profesjonalistów oraz amatorów. W tym roku Polacy zajęli pierwsze miejsce w następujących dziedzinach: Marcin Giba - krajobraz miejski; Waldek Stube - portret; Marcin Urbanowicz - ulica oraz Mariusz Rutkowski - podróż (wśród amatorów). Marcin Urbanowicz zdradził nam kulisy powstania nagrodzonego zdjęcia.

Historia powstania tego zdjęcia jest bardzo prosta. Byliśmy z żoną na weekend nad morzem i pojechaliśmy na wycieczkę do Władysławowa. W porcie wśród budek z zapiekankami i automatami do gier stał ogromny dźwig, z którego za 100 zł można było skoczyć na bungee. Było wielu śmiałków chętnych do skoku, a jeszcze więcej zwykłych gapiów. Na zdjęciu dwie starsze panie zainteresowane krzykami skoczka patrzyły w niebo jak zaczarowane.

Polacy zaznaczyli swoją obecność także w innych specjalnościach. Dawid Stube za portret mężczyzny w czerwieni został wyróżniony w kategorii fotografii konceptualnej. W kategorii portret została zauważona praca Grzegorza Sikorskiego utrzymana w stylistyce kultury flamenco.

Drugie miejsce wśród amatorów zdobył Piotr Górny w kategorii natura. Na podium znalazł się również Mateusz Piesiak, którego nostalgiczny portret białych ptaków został wyróżniony w kategorii dzika przyroda i zwierzęta. Znany już czytelnikom Fotoblogii portret dziewczynki z gwiazdą Damiana Milczarka został wyróżniony w kategorii ulica.

Obraz
© © Waldek Stube / 1. miejsce w kat. Portret / Chromatic Awards 2019

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a po więcej zdjęć i inspiracji zapraszamy na stronę konkursu.

Obraz
© © Marcin Giba / 1. miejsce w kat. Krajobraz miejski / Chromatic Awards 2019
Obraz
© © Mariusz Rutkowski / 1, miejsce w kat. Podróż / Chromatic Awards 2019
© Piotr Górny / 2. miejsce w kat. Natura / Chromatic Awards 2019
© Piotr Górny / 2. miejsce w kat. Natura / Chromatic Awards 2019
Obraz
© © Mateusz Piesiak / 3. miejsce w kat. Dzika natura i zwierzęta / Chromatic Awards 2019
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)