Chwyć za smartfona i fotografuj gwiazdy, jak Daniel Cheong

Chwyć za smartfona i fotografuj gwiazdy, jak Daniel Cheong

Chwyć za smartfona i fotografuj gwiazdy, jak Daniel Cheong
Źródło zdjęć: © © Daniel Cheong / [Facebook](https://www.facebook.com/danielcheongphotography/?timeline_context_item_type=intro_card_work&timeline_context_item_source=680919815&fref=tag)
Monika Homan
09.08.2018 09:16, aktualizacja: 09.08.2018 11:16

Na niebie można już obserwować perseidy. Jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu do ich fotografowania, nie martw się. Gwiazdy można też fotografować smartfonem. Pokazał to Daniel Cheong.

Daniel Cheong to profesjonalny fotograf krajobrazu. Jest ambasadorem NiSi, FLM Photogaphy i 500px oraz instruktorem w Nikonie, a jego profil na Facebooku polubiło ponad 120 tysięcy osób.

Daniel zwykle fotografuje krajobrazy - zarówno za dnia, jak i w nocy. W jego portfolio znaleźć też można świetne astrofotografie. To właśnie zdjęcia gwiazd opublikował ostatnio na swoim profilu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że zrobił je smartfonem.

Do sfotografowania Drogi Mlecznej wykorzystał tryb manualny, który oferuje jego smartfon i naświetlał gwiazdy przez 20 sekund przy ISO 1600 i przysłonie f/1.8. Telefon oczywiście zamontował wcześniej na statywie. W mobilnej wersji Lightrooma skorygował balans bieli, kontrast i zredukował szumy.

Trzeba przyznać, że możliwości fotograficzne najnowszych smartfonów zaskakują. Oczywiście nie ma sensu porównywać jakości zdjęcia z tymi, wykonanymi na większych matrycach, ale nie w tym rzecz. Dzięki coraz większym możliwościom, jakie oferują nam aparaty w smartfonach, fotografia (również astro) staje się ogólnodostępna i powszechna. Wystarczy odrobina wiedzy i smartfon w kieszeni, żeby uchwycić świetne kadry. Dzięki temu mamy możliwość fotografowania częściej, a takie zdjęcia, jak to, zrobione przez Daniela, nie muszą wiązać się z fotograficzną wyprawą z plecakiem pełnym sprzętu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)