Ciemna strona Księżyca z Ziemią w tle. To pierwsze takie zdjęcie

Ciemna strona Księżyca z Ziemią w tle. To pierwsze takie zdjęcie

"ciemna strona Księżyca" z Ziemią w tle
"ciemna strona Księżyca" z Ziemią w tle
Monika Homan
06.02.2019 12:31, aktualizacja: 26.07.2022 15:57

Mikrosatelita Longjiang-2 orbitujący wokół Księżyca przesłała zdjęcie, na którym widzimy całą powierzchnię niewidocznej strony Księżyca, z Ziemią w tle. Zdjęcie jest pierwszym z serii wykonanej żeby stworzyć timelapse.

Na początku roku chińska sonda kosmiczna Chang’e 4 wylądowała po "Ciemnej stronie Księżyca". To pierwszy pojazd, jakiemu udało się to zrobić.

Chińska Narodowa Agencja Kosmiczna w połowie 2018 roku wysłała na orbitę Księżyca satelitę komunikacyjnego Chang’e 4R. Wraz z nimi w kosmosie znalazły się mikrosatelity Longjiang-1 i Longjiang-2.

Longjiang-2 - orbitująca wokół Księżyca mikrosatelita przesłał zdjęcia przedstawiające ciemną stronę Księżyca z Ziemią w tle. Kamera podłączona jest do radionadajnika, który przesyła informacje na Ziemię. Za pomocą tego nadajnika przesyłane są również obrazy z sondy Chang’e 4. Pierwsze tego typu zdjęcia satelita przesłał pod koniec 2018 roku.

Ziemia z satelity Longjiang-2
Ziemia z satelity Longjiang-2

Cały Księżyc z Ziemią w tle - pierwsze takie zdjęcie

Po cichym okresie związanym z lądowaniem sondy Chang’e 4 Longjiang-2 uruchomiła się ponownie 13 stycznia 2019 roku. Pierwsza okazja do sfotografowania Ziemi i Księżyca nadarzyła się 3 lutego.W ubiegły weekend udało się sfotografować Księżyc od niewidocznej z ziemskiej perspektywy strony, z Ziemią w tle. Satelita otrzymał polecenie, żeby wykonać timelapse, którego pierwszy obraz, został już przesłany na Ziemię i możemy go podziwiać. To pierwsze zdjęcie, na którym widać cały Księżyc od niewidocznej strony i Ziemię. Jestem bardzo ciekawa, jak wygląda cały timelapse.

Zobacz też: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)