Co z fotografowaniem na igrzyskach olimpijskich?

Co z fotografowaniem na igrzyskach olimpijskich?

© danny mclaughlin / Flickr.com
© danny mclaughlin / Flickr.com
Olga Drenda
13.07.2012 16:44, aktualizacja: 26.07.2022 20:29

Olimpijskiego zamieszania ciąg dalszy: organizatorzy igrzysk w Londynie nie sprecyzowali zasad dotyczących  fotografowania podczas imprezy.

W czerwcu organizatorzy letnich igrzysk olimpijskich w Londynie opublikowali informacje dotyczące używania profesjonalnego sprzętu fotograficznego w obiektach olimpijskich. W oświadczeniu napisano, że osoby bez akredytacji dziennikarskiej nie będą mogły wnosić sprzętu fotograficznego o długości powyżej 30 cm, w tym statywów i monopodów. Rzeczniczka LOCOG (London Organising Committee for the Olympic Games) dodała jednak, że podczas niektórych wydarzeń na większej przestrzeni (np. w Green Park) ochrona może zrobić wyjątek.

The British Journal of Photography informuje jednak, że przepisy są o wiele bardziej zagmatwane. Na stadion Wembley, jak wynika z opublikowanych informacji, nie będzie można wnieść „profesjonalnego sprzętu fotograficznego, tj. z wymiennymi obiektywami, a także urządzeń nagrywających”. Na prośbę o sprecyzowanie listy dozwolonego i zabronionego wyposażenia rzecznik LOCOG uznał taką publikację za zbędną.

„Nie ma potrzeby publikacji szczegółowej listy z uwagi na ograniczenia czasowe, z jakimi musi liczyć się ochrona”, stwierdzono. Rzecznik dodał, że liczy na zdrowy rozsądek widzów imprez sportowych. Sytuacja budzi niepokój zarówno mediów, jak i gości igrzysk. Pojawiają się komentarze, że brak jasnych zasad doprowadzi do chaosu. "Liczą na nasz zdrowy rozsądek, ale czy ktoś powiedział to ochronie?" - takie pytania padają coraz częściej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)