Co zrobić, aby pięknie wyglądać na zdjęciach?

Podwójny podbródek, zbyt duże krągłości w talii czy błyszcząca się twarz ? obiektyw często oszukuje i niektórzy wychodzą na zdjęciach fatalnie. Znając kilka prostych trików i sztuczek można szybko rozwiązać te problemy. Zobaczcie co zrobić, aby aparat Was pokochał.

Co zrobić, aby pięknie wyglądać na zdjęciach?
Krzysztof Basel

05.12.2008 | aktual.: 02.08.2022 10:39

Pierwsza strona, na która warto zajrzeć to www.lookgoodinpictures.com . Znajdziemy tam szereg krótkich, ale bardzo treściwych i przydatnych filmów, pokazujących jak dobrze wyglądać na zdjęciach.

  • Ładny wygląd = dobre samopoczucie

Stary dres, wymięty podkoszulek i poplamiona czapka ? może niektórzy lubią tak chodzić po domu, ale pozując do zdjęć, lepiej zadbać o swój wygląd. Przeglądajmy szafę w poszukiwaniu ciekawych ciuchów tak długo, aż będziemy zupełnie pewni, że dobrze wyglądamy. Warto wystrzegać się ubrań w paski czy rzucających się w oczy wzorków. Korzystajmy z prostych, naturalnych kolorów. Dobrze jest wiedzieć, że ciemne barwy zdecydowanie wyszczuplają sylwetkę.

Na zdjęciach wyglądamy dobrze wtedy, gdy dobrze się czujemy w naszym ubraniu.

  • Zadbaj o twarz

To bardzo ważne, aby nasza twarz nie błyszczała na fotografii. Jeśli twarz jest spocona lub ma skłonności do przetłuszczania się to trzeba ją po prostu wytrzeć. Najlepiej do tego nadają się delikatne chusteczki.

  • Wyprostuj się
Obraz

Przed obiektywem nie należy się garbić. Człowiek wygląda wtedy niedbale i nonszalancko. Garbiąc się sprawiamy również wrażenie mniejszych, niż jesteśmy w rzeczywistości.

Mistrzami w odpowiednim pozowaniu są modelki i aktorki. Dobrze wiedzą jak wygiąć swoje ciało, aby świetnie wyglądać na zdjęciach. Warto brać z nich przykład. Przede wszystkim trzeba się wyprostować. Ustawiamy jedną stopę za drugą i wypinamy lekko tors do przodu. Dzięki takiej pozie będziemy ciągle wyglądać na zrelaksowanych.

Każdy z pewnością chce zatrzymać na zdjęciach naturalną, ładną sylwetkę. Jak to możliwe? Fotograf nie powinien wykonywać zdjęć z góry, ani z dołu. W pierwszym przypadku wyjdziemy na zdjęciu na mniejszych i grubszych niż jesteśmy. Nie poznamy też samych siebie jeśli fotograf uchwyci nas z tzw. żabiej perspektywy, czyli z dołu. Na zdjęciu będziemy wyglądać na dużo większych, niż w rzeczywistości. Najlepszą metodą jest fotografowanie z poziomu oczu, czyli z miejsca, z jakiego zobaczyli by nas inni.

  • Z półobrotu
Obraz

Stojąc bokiem, do aparatu, obróćmy się lekko w stronę obiektywu. Poza musi być naturalna. Ręce można wsunąć do kieszeni lub normalnie opuścić wzdłuż ciała. Pamiętajmy też, aby wykorzystać rady z poprzedniego punktu ? stać prosto, ustawić jedną stopę za drugą.

  • Wyluzuj się
Obraz

Tym razem skupimy się na samej głowie. Stojąc lekko bokiem rozluźniamy kark, a następnie pochylamy głowę odrobinę do przodu.  Po co to wszystko? Aby wyglądać szczuplej i nie mieć podwójnego podbródka. Sprawdźcie sami, naprawdę działa.

  • Błysk tylko z dyfuzorem

?Goła? lampa błyskowa powoduje na twarzy okropne błyski. Starajmy się tego uniknąć zmiękczając światło z lampy. W małych cyfrówkach można zakleić błysk matową, przeźroczystą taśmą, cienką chusteczką albo białym papierem. W wysuwanych lub większych, zewnętrznych flaszach również  można samemu wykonać świetną zmiękczacz. Pierwszy sposób polega na rozcięciu przeźroczystego, matowego opakowania na film do aparatu, a następnie nałożeniu go na lampę. Spróbujmy też nałożyć pustą paczkę po papierosach na zewnętrzną lampę lub po prostu przykleić małą, białą kartkę papieru. Więcej na ten temat pisał Marcin Zaręba w swoim poradniku ?Jak zbudować nakładkę zmiękczającą na flesz?. Polecam!

  • Światło ? wybór należy do Ciebie

Czasem nie możemy wybrać pory dnia, kiedy jesteśmy fotografowani lub musimy kogoś sfotografować. Nie łatwo jest wykonać ciekawy portret w środku słonecznego dnia, kiedy słońce świeci bardzo ostro i intensywnie. Można wtedy schować się w cieniu drzewa lub budynku.

Z kolei w pochmurny dzień dysponujemy bardzo miękkim oświetleniem. Chmury świetnie rozpraszają promienie słoneczne. Niestety, zazwyczaj światło ma wtedy mało ciekawy kolor. Można w takiej sytuacji próbować doświetlić twarz używając lampy błyskowej.

Jeśli jest to możliwe, to koniecznie wykonajcie sesję o wschodzie słońca, albo tuż przed zachodem. Z pewnością od razu sami zobaczycie dlaczego to takie ważne - światło jest wtedy bardzo miękkie i ma wyjątkowo ciepły kolor.

  • Ciekawe tło
Obraz

Słabe tło może przytłoczyć nawet najciekawszego pozującego modela. Wybierzcie interesujące tło do zdjęć, dzięki któremu sami będziecie wyglądać dużo ciekawiej. Robiąc zdjęcia w mieście poszukajcie kolorowej ściany albo elewacji z interesującymi wzorami czy rzeźbami. Fotografując w plenerze uważajcie, aby nie stanąć przed krzakiem czy dużą rośliną, ale poszukajcie raczej otwartych przestrzeni. W ten sposób uzyskacie rozmyte tło, które dodatkowo zwróci uwagę na fotografowaną osobę.

  • Na koniec - chwila oddechu i duży uśmiech

Wszystko jest już gotowe. Mamy na sobie piękne ciuchy, stoimy wyprostowaniu na ciekawym tle. Poprośmy fotografa, aby policzył do pięciu, zanim naciśnie spust.  Zrelaksujmy się ? zamknijmy oczy, weźmy głęboki wdech i tuż przed cyknięciem migawki wypuśćmy powietrze, otwórzmy oczy i uśmiechnijmy się. Nic tak nie poprawia wyglądu na zdjęciach jak szczery, naturalny uśmiech od ucha do ucha.

Źródło: Photojojo

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)