Comedy Wildlife Photography Awards 2019. Najśmieszniejsze zdjęcie roku wybrane!

Comedy Wildlife Photography Awards 2019. Najśmieszniejsze zdjęcie roku wybrane!

Comedy Wildlife Photography Awards 2019. Najśmieszniejsze zdjęcie roku wybrane!
Źródło zdjęć: © © Sarah Skinner / główna nagroda / Comedy Wildlife Photography Awards 2019
Justyna Kocur-Czarny
14.11.2019 07:25, aktualizacja: 14.11.2019 08:48

Comedy Wildlife Photography Awards to konkurs jak żaden inny. Tutaj wygrywa ten, kto ma największe poczucie humoru... i refleks. Zwycięzcą tegorocznej edycji została Sarah Skinner, która uchwyciła na zdjęciu lwiątko polujące na pewną część ciała.

Co roku jury Comedy Wildlife Photography Awards 2019 wybiera najzabawniejsze zdjęcie pokazujące dziką przyrodę. Poprzez lekką i chwytliwą formę organizatorzy chcą zwrócić uwagę na problemy środowiska. Założyciele konkursu Paul Joynson-Hicks i Tom Sullam są nie tylko fotografami, ale również ekologami zaangażowanymi w ochronę przyrody.

Już dwa miesiące temu poznaliśmy finalistów konkursu, a teraz ogłoszono zwycięzcę. Sarah Skinner to brytyjska fotografka, która razem ze swoim mężem podróżuje fotografując przyrodę m.in. w Afryce. Sarah jest certyfikowanym przewodnikiem na safari w południowej Afryce. Wystąpiła gościnnie w filmie Disneya "Afrykańskie koty", a zimą pracuje w Szwecji, gdzie wykonuje zdjęcia zorzy polarnej. Zwycięskie zdjęcie nosi tytuł "Grab life by the...!" czyli "Łap życie za...!". Główną nagrodą w konkursie jest trzytygodniowe safari fotograficzne w Kenii, tytuł Fotografa Roku oraz Olympus OM-D E-M1 Mark II.

Bardzo się cieszę, że zostałam laureatką głownej nagrody w konkursie Comedy Wildlife Photography Awards 2019. Cieszę się wiedząc, że ten obraz wywoła śmiech i radość na całym świecie. Z przyjemnością informuję, że ten maluch nadal rozwija się dumnie, widziałam go ponownie w październiku tego roku. Mogę tylko mieć nadzieję i zachęcać wszystkich, jako kolektyw, aby każdy z nas przyczyniał się do ochrony wszystkich gatunków dzikiej fauny i flory, aby przyszłe pokolenia mogły się nimi cieszyć, w taki sam sposób, jak ja podczas mojej pracy jako fotograf przyrody. Niech lwy długo chodzą po równinach.

Najlepsze zdjęcie według publiczności wykonał Harry Walker, który sfotografował wydrę morską w zabawnej pozie. Wszystkich finalistów możecie zobaczyć tutaj.

Obraz
© © Harry Walker / nagroda publiczności / Comedy Wildlife Photography Awards 2019
Obraz
© © Geert Weggen / Comedy Wildlife Photography Awards 2019
Obraz
© © Tilakra Nagaraj / Comedy Wildlife Photography Awards 2019
Obraz
© © Alastair Marsh / Comedy Wildlife Photography Awards 2019
Obraz
© © Tom Mangelsen / Comedy Wildlife Photography Awards 2019
Obraz
© © Elmar Weiss / Comedy Wildlife Photography Awards 2019
Obraz
© © VladoPirsa / Comedy Wildlife Photography Awards 2019
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)