Corel PaintShop Pro 2020: klonowanie z uwzględnieniem zawartości

Corel PaintShop Pro 2020: klonowanie z uwzględnieniem zawartości
Anna Rymsza

09.08.2019 10:56, aktual.: 26.07.2022 15:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Corel udostępnił nową wersję PaintShop Pro 2020. Program dla fotografów z długą historią dostał właśnie świetne narzędzia do klonowania fragmentów obrazu. Łatki będą się łączyły z docelowym obrazem.

Corel obiecuje, że nowa wersja PaintShop Pro sprosta wymaganiom fotografów i twórców cyfrowych obrazów, a przy tym ich nie zrujnuje. Kartą przetargową jest nowe narzędzie klonowania.

Klonowanie z uwzględnieniem zawartości

PaintShop Pro skupia się bardziej na kolażach i fotomanipulacji niż na retuszu zdjęć. W tym kontekście nowe narzędzie klonowania sprawdza się bardzo dobrze.

Klonowanie działa podobnie do "łatki” w Photoshopie – należy zaznaczyć obszar do skopiowania, który zostanie nałożony w odpowiedni sposób na miejsce docelowe. Takie "łatki” możesz zapisać w kolekcji szablonów i używać ich wielokrotnie na różnych obrazach, nawet jeśli już nie ma ich na dysku. Łatkę można łączyć z docelowym obrazem na różne sposoby.

Refine Brush do poprawiania krawędzi

Refine Brush, czyli pędzel wygładzający, pomaga precyzyjnie zaznaczać obiekty. Corel obiecuje dokładność na poziomie pojedynczych włosów i źdźbła trawy. W połączeniu z elastycznym klonowaniem te narzędzia powinny dawać doskonałe efekty.

Introducing PaintShop Pro 2020

PaintShop Pro 2020 wprowadza także ulepszenia przestrzeni roboczej. Między innymi ułatwia zarządzanie warstwami, by można było łatwiej je kopiować i wstawiać warstwy w dowolnym miejscu stosu. Ponadto program zyskał możliwość pracy z plikami RAW z najnowszych aparatów i powinien zauważalnie przyspieszyć przy niektórych zadaniach.

Ile kosztuje Corel PaintShop Pro 2020?

PaintShop Pro 2020 kosztuje 299 zł dla nowych użytkowników, aktualizacja to wydatek rzędu 229 zł. Dostępna jest też wersja PaintShop Pro 2020 Ultimate, w której do programu dołączony został pakiet wysokiej jakości pędzli, tekstur i obrazów tła. Ta wersja kosztuje 399 zł dla nowych użytkowników i 299 zł przy aktualizacji ze starszej wersji.

PaintShop Pro 2020 można też przetestować za darmo. Wersja próbna działa przez 30 dni bez ograniczeń.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)