Corel PhotoMirage zmieni twoje zdjęcia w ruchomy obrazek w kilka sekund

Corel PhotoMirage zmieni twoje zdjęcia w ruchomy obrazek w kilka sekund
Marcin Watemborski

11.07.2018 08:22, aktual.: 26.07.2022 17:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pisaliśmy trochę na temat kinografik (cinemagraphów), ale tutaj mam do czynienia z kompletnie innym narzędziem. Corel PhotoMirage animuje nieruchome obrazki. Wszystko, co musisz zrobić to kilka kliknięć.

Zauważyłem, że w internecie pojawia się coraz więcej prac, które naprawdę są jednym zdjęciem, ale ktoś tchnął w nie trochę życia. Nie chodzi mi o kinografiki, gdzie jest zatrzymany jeden element, ale o animowane fotografie. Firma Corel wypuściła program PhotoMirage, który pozwoli na szybkie ożywienie zdjęć.

Introducing PhotoMirage!

Na obrazku umieszczacie znacznik i pokazujecie oprogramowaniu, w którym kierunku ma się poruszać treść. Nie ma w tym ani krzty sztucznej inteligencji, a jedynie przemieszczanie pikseli, oparte na preferencjach użytkownika. Znaczniki informują oprogramowanie, które piksele mają się poruszać, a które nie. To naprawdę fajna rzecz!

Jak widzicie na filmiku – faktycznie rezultat trochę przypomina kinografikę. Jest to jednak o tyle łatwiejsze, że materiałem wejściowym jest pojedyncze zdjęcie – w formacie JPEG, RAW, TIFF czy PNG. Ze względu na to, że program obecnie pracuje na podstawie rozmywania pikseli, najlepiej się sprawdzi na zdjęciach, gdzie animowane będzie niebo lub woda.

Po naniesieniu zmian i znaczników animacji, możecie zapisać zdjęcie w formacie GIF, WMV lub MP4. Program kosztuje 70 dolarów i jest dostępny tylko na platformę Windows.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)