Curiosity wysyła ładne pocztówki z Marsa. Czerwona Planeta coraz przyjaźniejsza

Curiosity wysyła ładne pocztówki z Marsa. Czerwona Planeta coraz przyjaźniejsza

Curiosity wysyła ładne pocztówki z Marsa. Czerwona Planeta coraz przyjaźniejsza
Źródło zdjęć: © © NASA / [www.jpl.nasa.gov](https://www.jpl.nasa.gov/news/nasascuriosityroversendsapicturepostcardfrommars)
Marcin Watemborski
29.11.2021 10:45, aktualizacja: 29.11.2021 13:18

Każde nowe zdjęcie z misji marsjańskich łazików sprawia, że możemy chociaż trochę oswoić się z krajobrazem odległej planety. O ile Perseverance koncentruje się teraz na misji typowo badawczej i pobiera próbki, tak Curiosity zwiedza Marsa i przesyła kolejne zdjęcia z wakacji.

Curiosity przemierza obecnie tereny Czerwonej Planty, by lepiej poznać ukształtowanie oraz strukturę powierzchni. Łazik jeździ po górach oraz równinach Marsa. Co jakiś czas przesyła nowe zdjęcia, by pochwalić się, co u niego słychać. Dla odmiany Perseverance pobiera kolejne próbki, Ingenuity czeka na swoje powołanie, a o chińskim Zhurongu jest dość cicho.

Najnowsza kosmiczna pocztówka Curiosity powstała na bazie połączenia dwóch czarno-białych zdjęć, zrealizowanych o dwóch różnych porach dnia. Później graficy nałożyli na nie kolor i tak oto powstał kosmiczny obraz romantycznego zachodu słońca. Jak się okazuje, marsjański krajobraz może być naprawdę malowniczy.

Zwieńczeniem każdej nowej wyprawy Curiosity jest wykonanie 360-stopniowej panoramy na Marsie. Dzięki temu naukowcy mogą lepiej poznać powierzchnię Czerwonej Planety, co w końcu doprowadzi z pewnością do stworzenia szczegółowej mapy Marsa, a nawet jego trójwymiarowego modelu.

Przez ostatnie 10 lat łazik Curiosity przesłał tysiące wspaniałych zdjęć, dzięki którym wiemy coraz więcej o Marsie. Takie badania przybliżają ludzkość do realizacji marzenia o odwiedzeniu Czerwonej Planety.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)