"Cyrk Melancholii", czyli kreatywna wizja Suvi Sievilii

"Cyrk Melancholii", czyli kreatywna wizja Suvi Sievilii
Źródło zdjęć: © © Suvi Sievila / [Instagram](https://www.instagram.com/suvisievilaphotografia/)
Marcin Watemborski

21.11.2019 11:16, aktual.: 21.11.2019 12:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fińska fotografka Suvi Sievila postanowiła zrobić kreatywny projekt pod tytułem ”Melancholy Circus” (”Cyrk melancholii”), w którym zaprezentowała portrety cyrkowców w mrocznej, aczkolwiek ciekawej stylistyce.

Suvi Sievila zawodowo zajmuje się fotografią od ponad 13 lat. W tym czasie zgromadziła w swoim studiu wiele przeróżnych stylizacji i aż żal było je wyrzucać. Pisaliśmy o niej kilka lat temu w kontekście niesamowitego projektu, w którym… stworzyła suknię z lodu.

Podczas spaceru po pchlim targu, fotografka szukała inspiracji i wpadła na pomysł, by zamienić swoje atelier w mroczny cyrk o melancholijnym charakterze. Kiedy w ręce Suvi trafiła sukeinka w styli lat 20 XX wieku, wyobraziła sobie 3 osoby, 3 pokoje i 3 różne historie. Dość szybko przystąpiła do realizacji projektu ”Melancholy Circus”.

Przez tę serię, chciałam zilustrować codzienne życie przez pryzmat problemów, z którymi zmagają się ludzie. Mimo tego, że osadziłam cyrkowców w przeszłości, tematyka jest bardzo współczesna. Podczas realizacji projektu myślałam o różnych rolach, które odgrywamy co dnia.

Pierwszy raz w swojej karierze Suvi realizowała serię z takim rozmachem. Projekt wymagał od niej zaaranżowania pomieszczeń, jako planów zdjęciowych. Fotografka wspomina, że rzeczy do projektu trzeba było przewozić aż czteroma samochodami. Oprócz tego pojawiły się niemal wszystkie przedmioty, które artystka chowała w swoich szafach na rekwizyty.

W projekcie Suvi łączyła światło zastane z błyskowym, co było dla niej niemałym wyzwaniem. Najważniejsze było oddanie specyficznego nastroju, który towarzyszy każdej z trzech historii. Zmusiło to artystkę do eksperymentowania, wielu prób i błędów, aż w końcu udało się jej osiągnąć klimat, który zwizualizowała sobie wcześniej. Wyszło to niesamowicie. Zdjęcia są mroczne i pokazują całe spektrum emocji – smutek, pozorne maski, trud, nadzieję.

Melancholy Circus / All 3 Chapters

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie artystki.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)