Człowiek, który naprawdę kocha aparaty fotograficzne

Człowiek, który naprawdę kocha aparaty fotograficzne

Człowiek, który naprawdę kocha aparaty fotograficzne
Olga Drenda
02.03.2013 18:04, aktualizacja: 02.03.2013 19:04

Filmowcy ze studia Green Renaissance (RPA) spotkali na swojej drodze pewnego kolekcjonera. Ten człowiek poświęcił życie pasji zbierania aparatów fotograficznych, których ma w domu aż tysiąc.

Południowoafrykańskie studio filmowe Green Renaissance specjalizuje się zazwyczaj w produkcji kampanii dla firm, które wspierają ochronę środowiska. "The Collector" to wyjątek w ich portfolio - krótka i wzruszająca historia o człowieku, którego na drodze filmowców postawił przypadek. Gdy szukali starych obiektywów Nikona w kapsztadzkich sklepach z antykami, spotkali Kolekcjonera - prawdziwego pasjonata aparatów fotograficznych.

[solr id="fotoblogia-pl-64761" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/1797,fotografia-w-kolorze-blue-galeria" _mphoto="schowek-3-64761-206x168-a9aa8060.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2707[/block]

Efektem spotkania był film, który powstał w jego domu. To zarazem małe, prywatne muzeum - mieści się w nim ponad tysiąc historycznych aparatów fotograficznych. Bohater filmiku opowiada, jak spędza dni, polując na nowe modele do swojej kolekcji. Zdarza się, że ludzie zgłaszają się do niego, czasami liczy się refleks - na aukcjach czy targach antyków mogą ubiec go inni zbieracze. "Nie przejmuję się, że umrę - wiem, że robiłem w życiu coś, co naprawdę kocham", opowiada Kolekcjoner.

Film został nakręcony Nikonem D800.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)