Człowiek, który sfotografował milion widoków z tego samego okna

© ahae.com
© ahae.com
Olga Drenda

29.08.2012 13:37, aktual.: 29.08.2012 15:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koreański fotograf Ahae przez dwa lata robił zdjęcia z okna swojego studia. Efekt jest całkiem zaskakujący.

Niektórzy fotografowie przyznają, że ograniczone możliwości bardzo pomagają im w pracy. Sally Mann powiedziała kiedyś, że nauczyła się zauważać świetne tematy do zdjęć w swoim otoczeniu, gdy mieszkała na farmie, z daleka od miasta i bez możliwości podróżowania. Koreański fotograf przyrody, Ahae, poszedł o krok dalej. Postanowił, że będzie fotografował wyłącznie widok z okna swojego studia.

© ahae.com
© ahae.com

Zdjęcia wydane w albumie „Through My Window” powstały w ciągu dwóch lat. Ahae w sumie wykonał ich milion – przyznał kiedyś, że przeciętnie robił kilka tysięcy zdjęć każdego dnia. Zarejestrował różne pory dnia i roku, zmiany pogody, lokalne rośliny i zwierzęta. Po przyjrzeniu się kilku z nich można z łatwością przyznać, że Ahae ma szczęście mieszkać w wyjątkowo ładnej okolicy. To nie jest widok, który łatwo się nudzi.

[solr id="fotoblogia-pl-31872" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/3640,czego-fotograf-moze-nauczyc-sie-od-kur-wideo" _mphoto="bez-nazwy-16-150x150-ede60854ca6.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2051[/block]

© ahae.com
© ahae.com

 

Wydaje się, że zdjęcia pochodzą z różnych lokalizacji – widoki znacznie różnią się między sobą – ale ich autor zapewnia, że wszystkie przedstawiają widok z jednego i tego samego okna. Ahae przy pracy posługiwał się różnymi aparatami 35 mm i średniego formatu ze swojej bogatej kolekcji, a także różnego rodzaju obiektywami – w tym superteleobiektywem do fotografowania zwierząt.

Podczas pracy postępował ściśle według zasady: żadnych wygód. Zrezygnował ze statywu i korzystał wyłącznie z naturalnego oświetlenia. Wobec siebie samego nie był zbyt wyrozumiały – pozwolił się pogryźć komarom i nie korzystał z klimatyzacji nawet w środku upalnego lata. Ahae, który jest fotografem od dawna zaangażowanym w ochronę środowiska, wyjaśniał, że to podejście zgodne z jego filozofią. Chodzi o to, aby być tak uważnym, jak tylko się da, zauważyć jak najwięcej w świecie wokół nas, nauczyć się go rozumieć i chronić.

© ahae.com
© ahae.com

[solr id="fotoblogia-pl-27669" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/3814,15-inspirujacych-zdjec-przyrody-galeria" _mphoto="1-150x150-0018f7b069ae84954f9bbe.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2052[/block]

Zdjęcia z serii „Through My Window” obiegły cały świat, wystawiano je od Paryża po Nowy Jork. A jak podobają się Wam? Obszerniejsza galeria dostępna jest na stronie autora.

Źródło: petapixel.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)