Czy tak będzie wyglądało pierwsze dziecko Leiki i Huawei?

Czy tak będzie wyglądało pierwsze dziecko Leiki i Huawei?
Źródło zdjęć: © © VentureBeat / [venturebeat.com](http://venturebeat.com/2016/03/01/huaweip9unveiledfirstlivephotosofthedualcameraflagship/)
Marcin Watemborski

03.03.2016 08:34, aktual.: 26.07.2022 19:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Połączenie legendy fotografii – firmy Leica – oraz jednego z większych producentów smartfonów na świecie – Huawei – może zrewolucjonizować rynek szybciej niż wszyscy myśleliśmy. Zobaczcie zdjęcia Huawei P9.

Niedawno informowaliśmy o nawiązaniu zaskakującej współpracy między legendarną Leica oraz chińskim gigantem Huawei i ich planach dotyczących współpracy nad zrewolucjonizowaniem fotografii mobilnej.

Zdjęcia, które wyciekły to podobno Huawei P9. Serwis VentureBeat otrzymał je od źródła, które zakłada, że testowało telefon. Anonimowa wtyczka informuje o tym, co znajdziemy w nowym smartfonie.

Rok 2016 zdecydowanie będzie należał do telefonów wyposażonych w moduł podwójnego aparatu. Jak widzicie na zdjęciach, Huawei P9 został wyposażony dwa rejestratory na tyle urządzenia. Producent smartfona eksperymentował z tą technologią już w 2014 roku, wydając model Honor 6 Plus z 8-megapikselowymi dwoma aparatami (obiektywami i matrycami). Umożliwiało to zmianę punktu ostrości po zrobieniu zdjęcia, symulację ustawień przysłony oraz stosowanie specjalnych filtrów.

Obraz
© © VentureBeat / [venturebeat.com](http://venturebeat.com/2016/03/01/huaweip9unveiledfirstlivephotosofthedualcameraflagship/)

Huawei P9, jak informuje źródło, będzie wyposażony w dwa 12-megapikselowe aparaty, przy których będzie współpracowała Leica. Wciąż jednak pozostaje niejasne, czy jest to rozszerzenie działalności firmy i co, oprócz obiektywów będzie produkowała legenda. Na pewno byłaby to interesująca możliwość na zwiększenie zysków firmy oraz eksplorację kompletnie nowego rynku.

Jestem niesamowicie ciekawy jak będą wyglądały zdjęcia, które będzie robił nowy smartfon Huawei wyposażony w optykę Leici oraz czy nad matrycami również będą pracowali niemieccy inżynierowie.

Obraz
© © VentureBeat / [venturebeat.com](http://venturebeat.com/2016/03/01/huaweip9unveiledfirstlivephotosofthedualcameraflagship/)

Oprócz aparatu w telefonie prawdopodobnie znajdziemy 8-rdzeniowy procesor, baterię o pojemności 3900 mAh, obracane złącze USB (w końcu!) oraz 5.2-calowy ekran o rozdzielczości Full HD.

Nasuwa mi się również jedno pytanie – jak dokładnie będzie wyglądało „odkrywanie fotografii na nowo” z Leiką i Huawei?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)