Czy w pełnoklatkowym bezlusterkowcu Nikona znajdzie się nowy bagnet?

Czy w pełnoklatkowym bezlusterkowcu Nikona znajdzie się nowy bagnet?
Marcin Falana

15.01.2018 13:42, aktual.: 26.07.2022 18:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nikon Rumors donosi, że nadchodzący, zaawansowany bezlusterkowiec Nikona będzie oferować nowy bagnet Z.

Pogłoski o zaawansowanym bezlusterkowcu Nikona krążą po Internecie już od dłuższego czasu. Jednak nie pojawiły się jeszcze żadne konkrety. I tym razem mamy do czynienia z plotkami, o których donosi Nikon Rumors przy okazji targów CES.

Prawdopodobny schemat bagnetu Z
Prawdopodobny schemat bagnetu Z

Nikon Rumors twierdzi, że nowy, zaawansowany bezlusterkowiec Nikona będzie wyposażony w bagnet Z. Nazwa nie jest jeszcze pewna, jednak według źródła będzie on oferował średnicę mocowania 49 mm i odległość matrycy do obiektywu 16 mm. Jednym słowem mamy najprawdopodobniej do czynienia z pełnoklatkowym bezlusterkowcem.

Informacje nie są potwierdzone, jednak liczby jakie podaje serwis mają sens. Podczas, gdy 16 mm to niedużo, nie ma to jednak znaczenia przy odpowiednio dużej średnicy bagnetu. Zawsze soczewki mogą być bardziej przesunięte do przodu w samym obiektywie.

Obraz

Dla porównania mocowanie Nikon F oferuje średnicę 44 mm i odległość do obiektywu 46,5 mm, a Sony E odpowiednio 46,1 mm i 18 mm. To pierwsze bardziej konkretne, jednak nadal nie potwierdzone informacje o aparacie, na który czeka wielu fotografów. Dotychczas Nikon potwierdził tylko samą pracę nad zaawansowanym, konkurencyjnym bezlusterkowcem, ale kiedy się pojawi - nadal nie wiadomo. Czekamy z niecierpliwością i liczymy, że niebawem usłyszymy oficjalne informacje.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)