Zaawansowany bezlusterkowiec Nikona jednak powstanie?

Zaawansowany bezlusterkowiec Nikona jednak powstanie?

Zaawansowany bezlusterkowiec Nikona jednak powstanie?
Marcin Falana
10.07.2017 11:42, aktualizacja: 26.07.2022 18:26

Prezes Nikona Kazuo Ushida potwierdził w wywiadzie dla gazety Nikkan Kogyo Shimbun, że Nikon pracuje nad zaawansowanym bezlusterkowcem.

Powoli pojawiają się aparaty, o których pisałem na początku roku w tekście - 7 aparatów, na które czekam w 2017 r. Jednak ta premiera ma największe szanse przykuć uwagę świata fotografii.

Pogłoski o zaawansowanym bezlusterkowcu Nikona z matrycą APS-C albo pełnoklatkową krążą po Internecie już od dłuższego czasu. Jednak nie pojawiły się jeszcze żadne konkrety. I tym razem mamy do czynienia z dość lakoniczną wypowiedzią prezesa firmy Nikon, którą przytacza NikonRumors. Potwierdza ona jednak, że japońska korporacja pracuje nad nowym bezlusterkowcem, który ma konkurować pod względem osiągów z bezlusterkowcami innych firm.

"Reforma strukturalna nie wyklucza różnych rozwiązań. Pod względem produktów powinniśmy także konkurować z zaawansowanymi i high-end-owymi aparatami. Przeniesienie ciężaru na bardziej zaawansowane produkty generuje zyski nawet jeżeli sprzedaż spada. Pokolenie wychowane na smartfonach powinno zainteresować się “Nikonashii” - bezlusterkowcem, który będzie mógł konkurować z aparatami innych firm. Chcę podkreślić osiągi obiektywu, który będzie wykorzystywał optyczne technologie przemysłowe jednocześnie będzie przyjazny w obsłudze."

Zabrakło szczegółów na temat mocowania i wielkości matrycy, więc nadal pozostajemy w świecie domysłów. Widać, że Nikon chce postawić na to, co ma najlepsze, czyli optykę, bo prezes Ushida wspomina o osiągach obiektywu. Miejmy nadzieję, że już niedługo przekonamy się czy Nikon rzeczywiście pokaże nowy aparat, czy tylko mydli nam oczy w kryzysie. Trzeba jednak pamiętać, że mimo wszystko Nikon nadal jest producentem rewelacyjnych lustrzanek, więc technologiczny "know how" nie jest problemem. Ja trzymam kciuki za ten projekt. Taki aparat mógłby postawić Nikona na nogi po ostatnich niezbyt optymistycznych informacjach o restrukturyzacji i cięciu kosztów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)