Lexar wraca do gry! Na wstępie pojawią się karty XQD - co będzie dalej?

Lexar wraca do gry! Na wstępie pojawią się karty XQD - co będzie dalej?
Marcin Falana

28.11.2017 10:41, aktual.: 26.07.2022 18:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiemy, że legendarny producent kart pamięci - firma Lexar - wraca na rynek. Jako pierwsze pojawią się karty XQD, które powinny trafić do sprzedaży w ciągu kilku najbliższych tygodni. Nie zmienił się także polski dystrybutor.

Od momentu ogłoszenia przez Micron Technology decyzji o rezygnacji z dalszej produkcji marki Lexar, cały świat fotograficzny i filmowy z uwagę obserwował co będzie się działo i czy tak znana, ceniona marka przestanie istnieć? Odpowiedź na to pytanie poznaliśmy we wrześniu, kiedy ogłoszono, że Lexar został przejęty przez chińską firmę Longsys Electronics Limited Co., która od 1999 roku działa na rynku pamięci masowych. Komunikat ten jednak nadal nie dawał rynkowi informacji, co z jakością, które produkty będą produkowane, a z których nowy właściciel zrezygnuje, wreszcie - kiedy ruszy produkcja?

Obraz

Powoli jednak sytuacja się krystalizuje – na naszym rynku nadal dystrybutorem Lexara będzie dotychczasowa firma My Adventure. Najważniejsza informacja pochodzi z wiarygodnego źródła, bo z centrali nowego właściciela - jest taka, że karty XQD będą nadal produkowane, a pierwsze towarowania nastąpią w przeciągu kilku tygodni. Co więcej, z informacji polskiego dystrybutora wynika, że przynajmniej na początku wszystkie linie produktów będą dostępne. Prowadzone są rozważania na temat ograniczenia niektórych serii, jednak najprawdopodobniej dotknie to bardziej segmentu pendrive'ów niż kart pamięci.

Jak donosi serwis NikonRumors, nowy właściciel Lexara poza samą marką przejął także dużą część zespołu (mowa o 40 osobach) oraz know-how, więc produkty z logo Lexar mają więc być w dalszym ciągu klasą premium, oferującą najwyższą jakość i niezawodność.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)