Noc Perseidów 2020. Sprawdź, jak zrobić idealne zdjęcia

Noc Perseidów 2020. Sprawdź, jak zrobić idealne zdjęcia

Szczyt "Nocy Perseidów" 2020 już w najbliższym tygodniu
Szczyt "Nocy Perseidów" 2020 już w najbliższym tygodniu
Źródło zdjęć: © Pexels
Oskar Ziomek
08.08.2020 17:10, aktualizacja: 08.08.2020 19:10

Pierwsza połowa sierpnia to okres, w którym "spadające gwiazdy" są na niebie szczególnie częstym zjawiskiem. Nie każdy jednak wie, jak zabrać się za fotografowanie Perseidów. Pomocne mogą się okazać rady, których udzielił Ian Norman z Lonely Speck. W internecie dostępny jest niemal dwugodzinny poradnik wideo.

Nagranie, które ma formę rozmowy, można znaleźć w serwisie YouTube. Zostało podzielone na czytelne rozdziały, w których można się dowiedzieć między innymi jaki sprzęt niezbędny jest do fotografowania Perseidów, jakich użyć ustawień i jak podejść do tematu ustawiania ostrości.

Na tym jednak nie koniec, bowiem w filmie poruszany jest także temat postprocessingu. Opisywane wideo miało formę relacji na żywo, toteż znalazł się moment na pytania od widzów. W odpowiedziach można się na przykład dowiedzieć, jak rozróżnić meteory od satelitów.

Perseids Meteor Shower Photography Class with Ian Norman

Chociaż materiał wideo jest dostępny w języku angielskim, wystarczy jego podstawowa znajomość, aby wynieść z poradnika jakąś wiedzę. W filmie pokazywanych jest wiele fotografii, na przykładach których można lepiej zrozumieć, jak podejść do tematu fotografowania Perseidów.

Szczyt "Nocy Perseidów" w tym roku wypada w nadchodzącym tygodniu, o czym można przeczytać w serwisie WP Tech. Zainteresowanych fotografowaniem "spadających gwiazd" zapraszamy do naszego poradnika, w przypadku którego znajomość języka angielskiego nie jest już konieczna.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)