David LaChapelle powraca. Zrealizuje kalendarz Lavazza 2020

David LaChapelle powraca. Zrealizuje kalendarz Lavazza 2020
Źródło zdjęć: © © David LaChapelle
Marcin Watemborski

26.06.2019 11:01, aktual.: 26.06.2019 13:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

David LaChapelle był uważany za króla fotografii mody i kiczu w pewnym okresie swojej twórczości. Chciał spalić swoje negatywy i uciekł od zdjęć. Teraz powraca w świetnym stylu. Zobaczcie, jak będą wyglądały prace nad kalendarzem Lavazza 2020.

Żyjąca legenda świata fotografii – David LaChapelle – powraca do realizacji kalendarza Lavazza. Po 18 latach od jego pierwszej współpracy z tą firmą, ponownie król kiczu i mody podejdzie do tematu. W 2012 roku LaChapelle został wdrożony do grupy The Lavazzers, czyli do grupy 12 mistrzów fotografii, którzy byli odpowiedzialni za jublieuszową dwudziestą edycję kalendarza.

Radosna wiadomość o ponownej współpracy została podana podczas inauguracji wystawy LaChapelle’a w Turynie. Jedno ze zdjęć będzie częścią kalendarza Lavazza 2020 – ”Realize – How I Wonder What You Are”. Widać na nim mężczyznę z Gwiazdą polarną w ręce i stojącego nad morzem. Prosty, aczkolwiek baśniowy obraz wskazuje wagę człowieka we wszechświecie oraz to, jak ważna jest nasza planeta.

Obraz
© © David LaChapelle

Ta doskonała fotografia pokazuje kunszt Davida LaChapelle’a. Jego wrażliwość artystyczna pozwoliła na dogłębne zrozumienie wartości wyznawanych przez firmę Lavazza, co przyznała sama Francesca Lavazza. Najważniejsze było tu ukazanie bliskości człowieka i natury, celem zainteresowania odbiorcy ochroną Ziemi.

David LaChapelle realizował materiał na Hawajach pod kierownictwem kreatywnym agencji Armando Testy. Gotowy kalendarz pojawi się jesienią 2019 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)