DJI daje nawet 30 tys. dolarów za wskazanie błędów w oprogramowaniu

DJI daje nawet 30 tys. dolarów za wskazanie błędów w oprogramowaniu
Marcin Falana

04.09.2017 06:29, aktual.: 26.07.2022 18:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

DJI niedługo uruchomi stronę dedykowaną zgłaszaniu błędów w ich oprogramowaniu, na czym można zarobić nawet 30 tys. dolarów.

Ostatnio pisaliśmy o przymusowej aktualizacji oprogramowania w dronie DJI Spark. Aktualizacja oprogramowania do Sparka wprowadza kilka zmian, jednak najważniejsza, która wymusza aktualizację, zapobiega wyłączeniu się urządzenia podczas lotu.

DJI idąc za ciosem postanowiło zaoferować wynagrodzenie wszystkim, którzy znajdą jakiś poważny błąd w ich oprogramowaniu. Nowy program wynagradzania za błędy oprogramowania DJI pozwala zarobić od 100 do nawet 30 000 dolarów. DJI szuka błędów, które mogłyby mieć wpływ na bezpieczeństwo oprogramowania i lotów oraz stabilności aplikacji do obsługi.

Do całej sytuacji przyczynił się także przeciek z armii amerykańskiej, która zaprzestała używania dronów DJI ze względu na ich podatność na cyberprzestępczość. Luki w oprogramowaniu zostały znalezione przez U.S. Army Research Lab oraz przez U.S. Navy. W związku z tym powstaje także obawa o dane indywidualnych użytkowników dronów DJI. DJI zaprezentował więc tryb off line, który pozwala na obsługę dronów DJI tylko za pomocą kontrolera.

DJI już niedługo uruchomi stronę dedykowaną zgłaszaniu błędów, ze zestandaryzowaną procedurą. Jeżeli jednak już dziś wiecie jak uszczelnić opropgramowanie DJI to wyślijcie swoje uwagi na maila: bugbounty@dji.com.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)