Bez aktualizacji oprogramowania nie polatasz DJI Spark

Bez aktualizacji oprogramowania nie polatasz DJI Spark

DJI Spark
DJI Spark
Marcin Falana
24.08.2017 12:09, aktualizacja: 26.07.2022 18:22

Chiński producent dronów DJI wypuścił oprogramowanie dla swojego drona DJI Spark, które muszą zainstalować wszyscy użytkownicy do 1 września. W innym wypadku dron zostanie zdalnie uziemiony przez DJI.

Aktualizacja oprogramowania do drona DJI Spark wprowadza kilka zmian, jednak najważniejsza, która wymusza aktualizację, zapobiega wyłączeniu się urządzenia podczas lotu. Podobny problem miał dron Karma od GoPro, z tym, że usterki nie dało się usunąć tylko aktualizacją oprogramowania. Ze względu na możliwość utraty zasilania podczas lotu, aktualizacja dla Sparka jest obowiązkowa. W innym wypadku dron zostanie zdalnie uziemiony przez DJI.

DJI poinformował o aktualizacji i przyczynach uziemienia wszystkich Sparków, które nie zostaną wyposażone w najnowszą wersję oprogramowania w swoim oświadczeniu:

“DJI wypuści nową wersję oprogramowania jeszcze w tym tygodniu, żeby zapewnić bezpieczeństwo lotów oraz poprawić osiągi DJI Spark. Nowe oprogramowanie poprawia zarządzanie baterią Sparka w celu optymalizacji zasilania w czasie lotu. Dodatkowo nowe oprogramowanie dodało wsparcie do pełnej integracji z DJI Goggles.”

Aktualizacji można dokonać za pomocą aplikacji DJI GO 4 App albo DJI Assistant 2. Poza wspomnianymi zmianami nowe oprogramowanie ma także poprawić działanie funkcji PalmLaunch, QuickShot oraz lepszą kompatybilność ze zdalnym sterowaniem.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)