DJI Focus - bezprzewodowa zmiana ostrości i przysłony nawet z odległości 100 m

DJI Focus - bezprzewodowa zmiana ostrości i przysłony nawet z odległości 100 m
Źródło zdjęć: © Źródło: youtube.com
Marcin Falana

08.06.2016 11:52, aktual.: 26.07.2022 19:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

DJI to firma, która prężnie rozwija się na rynku produktów dla filmowców i fotografów. Poza pokaźną kolekcją dronów, DJI inwestuje w takie marki jak Hasselblad. Tym razem DJI zaprezentowało bezprzewodowy system do zmiany ostrości i przysłony podczas filmowania.

Filmowcy nie używają autofokusa i przy poważnych produkcjach najczęściej jest osoba, która odpowiada za ustawianie ostrości. DJI zaprezentowało bezprzewodowy system dedykowany właśnie do takich zadań. DJI Focus pozwala na zmianę ostrości i przysłony nawet z odległości 100 m.

DJI Focus
DJI Focus

Przy cenie 1999 dolarów jest to produkt dedykowany dla profesjonalistów. Trudno się jednak dziwić - DJI niedawno wypuścił drona Matrice 600, który może udźwignąć konkretne kamery do 4,5 kg. DJI Focus jest idealnym uzupełnieniem i właściwie tworzy zestaw dedykowany do profesjonalnego filmowania.

DJI Focus składa się z jednostki, którą trzymamy w ręce oraz silnika, który mocujemy do obiektywu na dronie, czy też na statywie. W zestawie znajduje się kilka pierścieni do różnych obiektywów oraz bateria, która wystarcza na 14 godzin pracy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)