DJI FPV to nowy dron, który wygląda jak z filmów science fiction

DJI FPV to nowy dron, który wygląda jak z filmów science fiction

DJI FPV to nowy dron, który wygląda jak z filmów science fiction
Marcin Watemborski
03.03.2021 14:07, aktualizacja: 03.03.2021 15:07

Chiński producent dronów zaprezentował właśnie najnowsze dziecko. DJI FPV potrafi nie tylko kręcić w 4K i 60 kl./s, ale lata z prędkością 140 km/h! Jego wygląd przywołuje na myśl futurystyczne urządzenia z filmów, ale czy to dron przyszłości?

Na pokładzie DJI FPV pojawiła się stabilizowana kamera nagrywająca w 4K/60p o polu widzenia równym 150 stopniom. Opóźnienie sygnału, które otrzymuje operator w specjalnych goglach jest znikome, więc latanie w trybie manualnym z maksymalną prędkością 140 km/h nie powinno być niebezpieczne dla zaprawionego w boju pilota.

Według internautów, dron DJI FPV wygląda śmiesznie ze względu na maskę, którą ma z przodu i przekrzywione śmigła, lecz nie da się ukryć, że podobne malutkie statki bezzałogowe każdy z nas widział w filmach science-fiction. Jest to pierwsze urządzenie DJI, które pozwala na kontrolowanie lotu dzięki goglom i trybowi perspektywy pierwszej osoby (FPV).

DJI - Introducing DJI FPV

W zestawie z dronem przychodzi zaawansowany pilot, który reaguje na ruchy dłoni. Działa on w 3 trybach latania, gdzie każdy z nich ma swoje ograniczenia i specjalne funkcje:

  • Tryb N (Normal) – kierowany do początkujących pilotów z uproszczoną kontrolą lotu i włączonymi wszystkimi opcjami bezpieczeństwa, w tym wyczuwania i wymijania obiektów na drodze. Maksymalna prędkość w tym trybie wynosi 50 km/h.
  • Tryb S (Sport) – hybrydowe ustawienie łączące większa prędkość z większą wolnością lotu i lekko uproszczonym sterowaniem (maksymalna prędkość do 97 km/h)
  • Tryb M (Manual) – pełny tryb ręczny, który pozwala zrzucić ograniczenia z drona. Jest on przeznaczony dla zaawansowanych pilotów. Wyłączone są czujniki przeszkód, ale hamulec bezpieczeństwa działa. W tym trybie dron może rozpędzić się do 140 km/h!

Dla bezpieczeństwa, dron jest wyposażony w opcję hamulca bezpieczeństwa i zawieszenia, które robi dokładnie to, co myślicie. Jest w stanie wyhamować drona w locie niemal natychmiast i zawiesić go w miejscu bez względu na prędkość z jaką porusza się maszyna. Jeśli dron wyleci poza zasięg, automatycznie wróci do miejsca startu.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Kontroler DJI FPV Googles V2 pracuje w 3 trybach w zależności od tego, jaki tryb nagrywania jest ustawiony w dronie:

  • High-Quality Mode – najwyższa jakość, rozdzielczość 1440x810 pikseli, 60 kl./s i 140 stopni pola widzenia lub 50 kl./s i 150 stopni pola widzenia. Opóźnienie wynosi mniej niż 40 milisekund
  • Low-Latency Mode – tryb zmniejszający opóźnienie podglądu do mniej niż 28 milisekund, rozdzielczość wynosi 1440x810 pikseli, 120 kl./s i 142 stopnie pola widzenia lub 100 kl./s i 150 stopni pola
  • Audience Mode – umożliwia wyświetlanie podglądu w 8 dodatkowych parach gogli tak, by inni mogli doświadczyć tych samych przeżyć, co pilot

Zestaw zawierający drona DJI FPV, pilota, gogle i akcesoria dodatkowe kosztuje 1300 dolarów (ponad 4900 złotych). Za dodatkowe 2 baterie użytkownikom przyjdzie zapłacić dodatkowe 300 dolarów (ponad 1130 złotych).

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)