DJI Matrice M200 - dron do zadań specjalnych

DJI Matrice M200 - dron do zadań specjalnych

DJI Matrice M200 - dron do zadań specjalnych
Marcin Falana
28.02.2017 12:23, aktualizacja: 26.07.2022 18:37

DJI jest na fali i konsekwentnie rozwija swoją ofertę dronów. Tym razem chiński producent zaprezentował profesjonalnego drona DJI Matrice M200, który jest dedykowany do zastosowań industrialnych. Nie znaczy to jednak, że fotografowie i filmowcy z większym budżetem nie mogą z niego korzystać.

Seria dronów DJI Matrice M200 ma poradzić sobie nawet w najgorszych warunkach pogodowych, ponieważ spełnia standardy normy IP43, a także sprawnie pracować w silnym polu elektromagnetycznym. Najnowsze drony DJI pozwalają na zastosowanie kamer Zenmuse Z30, X4S, X5S oraz XT.

DJI – Introducing the Matrice 200 Series

Z nowinek i ciekawszych funkcji trzeba wspomnieć o możliwości zamontowania dwóch kamer, aparatów obok siebie na oddzielnych głowicach, co pozwala na rejestrowanie tego samego obrazu różnymi urządzeniami jednocześnie, np. kamerą na podczerwień z normalną. Co więcej, możemy umieścić kamerę nawet na dronie, co pozwala na filmowanie elementów znajdujących się nad urządzeniem.

Obraz

DJI Matrice M200 pozwala na 32 minuty lotu w zasięgu 7 km. Maksymalnie możemy na nim zawiesić 2 kg sprzętu. M200 dzięki zastosowaniu 20 czujników i kamer omija przeszkody i pozwala na inteligentne tryby latania. Spotlight fiksuje drona na określonym obiekcie, Point of interest, pozwala na krążenie wokół obiektu, a tryb ActiveTrack na śledzenie ludzi i obiektów utrzymując je w kadrze.

Obraz

Dron jest składany do dedykowanego kufra, więc jak na tak zaawansowane urządzenie jest łatwy w transporcie. Nie znamy jeszcze dokładnej, ceny ale porównując ją do Inspire 2 trzeba się przygotować na wydatek grubo ponad 3000 dolarów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)