Nowe filmujące drony od DJI - zaawansowany Phantom 4 Pro oraz profesjonalny Inspire 2

DJI Inspire 2
DJI Inspire 2
Marcin Falana

16.11.2016 15:47, aktual.: 26.07.2022 18:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma DJI zaprezentowała dziś dwa nowe drony, które każdy pasjonat fotografii i filmów z powietrza chciałby zobaczyć pod choinką. DJI Phantom 4 Pro oraz DJI Inspire 2 wyznaczają nowe standardy wśród filmujących i fotografujących dronów.

DJI Phantom 4 Pro - zaawansowny dron jeszcze ulepszony

DJI Phantom 4 Pro to znacznie ulepszona wersja Phantoma 4. Wersja Pro nie różni się wyglądem, jednak to, co oferuje w środku, ucieszy wszystkich pasjonatów filmowania i fotografowania z powietrza. Przede wszystkim w Phantomie 4 Pro zastosowano 20-megapikselowy sensor w rozmiarze 1-cala, który ma dawać dynamikę na poziomie 12 EV. Dron umożliwia filmowanie w 4K 60p (100 mb/s) z kompresją H265. Poza tym Phantom 4 Pro oferuje mechaniczną migawkę, która ma zapobiegać efektowi rolling shutter. Obiektyw ma jasność f/2.8.

DJI – Introducing Phantom 4 Pro

DJI Phantom 4 Pro ma być też jeszcze łatwiejszy w nawigowaniu w powietrzu, dzięki dodaniu dwóch czujników z tyłu drona (Phantom 4 posiada takie tylko z przodu), oraz czujników IR po bokach. DJI chwali się także większą baterią, która pozwala na 30 min. lotu.

DJI Phantom 4 Pro
DJI Phantom 4 Pro

Poza nowym Phantomem 4, DJI wypuściło nowego pilota, który ma wbudowany GPS, kompas, slot kart microSD oraz złącze HDMI. Poza tym oferuje ekran o dużej jasności, który ma zapewniać wyraźny obraz HD live view z głównej kamery nawet w oślepiającym świetle.

DJI – Phantom 4 Pro - Sharper Vision

DJI Phantom 4 Pro będzie dostępny jeszcze w tym miesiącu w cenie 1500 dolarów oraz 1800 dolarów za wersję Pro z nowym pilotem.

DJI Inspire 2 - profesjonaly dron dla wymagających

Druga dzisiejsza premiera DJI Inspire 2. Ten profesjonalny dron ma magnezową obudowę, która obniża wagę i zapewnia odpowiednią sztywność konstrukcji. Poza tym śmigła są wykonane z karbonu. DJI Inspire 2 może osiągać maksymalną prędkość ponad 100 km/h i wznosić się z prędkością 6 m/s. Nowa podwójna bateria pozwala na 27 min. lotu. Czujnik, umieszczony na górze drona, ma pozwolić uniknąć zderzeń z obiektami znajdującymi się nad dronem.

Poza tym DJI Inspire 2 oferuje dodatkową kamerę z przodu, która umożliwia pilotowi nawigowanie bez potrzeby używania głównej kamery i odrywania jej od filmowania. W tym samym czasie operator głównej kamery Zenmuse, która jest umieszczona na głowicy, może niezależnie filmować i poruszać kamerą. Inspire 2 oferuje także nowy system obróbki obrazu o nazwie CineCore 2.0, który wspiera jakość 5,2K (4,2 Gb/s) w formacie CinemaDNG, oraz ProRes 422 HQ, ProRes 4444 XQ, H.264, oraz H.265.

DJI – Inspire 2 – Behind the Scenes – X5S Camera

Wraz z nowym dronem firma DJI zaprezentowała dwie nowe kamery Zenmuse dedykowane do Inspire 2. Zenmuse X4S ma 20-megapikselową matrycę w rozmiarze 1-cala, która oferuje dynamikę 11,6 EV, obiektyw 24 mm f/2.8 oraz mechaniczną migawkę. Kamera Zenmuse X5S ma natomiast 20,8-megapikselową matrycę Mikro Cztery Trzecie o dynamice 12,8 EV.

DJI – The Circle: A Short Film Shot Entirely on the Inspire 2

DJI Inspire 2 to wydatek 3000 dolarów, za zestaw z kamerą Zenmuse X5S, który będzie dostępny od grudnia i za który trzeba będzie zapłacić 6200 dolarów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)