DJI Mavic Air 2 – zdjęcia 48 Mpix, kręcenie 4K/60p, ActiveTrack 3.0 i więcej

DJI Mavic Air 2 – zdjęcia 48 Mpix, kręcenie 4K/60p, ActiveTrack 3.0 i więcej

DJI Mavic Air 2 – zdjęcia 48 Mpix, kręcenie 4K/60p, ActiveTrack 3.0 i więcej
Marcin Watemborski
28.04.2020 07:39, aktualizacja: 28.04.2020 09:41

Stało się! Firma DJI oficjalnie pokazała swojego najnowszego drona DJI Mavic Air 2. Producent podaje, że to najmądrzejszy, najbardziej bezpieczny i najprostszy w obsłudze śmigłowiec w bieżącej ofercie.

Zacznijmy od najciekawszego – matrycy. Sercem drona DJI Mavic Air 2 jest matryca o wielkości 1/2 cala typu Quad Bayer CMOS. Nowe urządzenie może nagrywać z maksymalną rozdzielczością 4K 60 kl./s. Tryb wideo HDR pozwoli na rejestrowanie wideo 4K/30p. Jeśli jednak zależy wam na zwolnionym tempie, DJI Mavic Air 2 pozwoli na maksymalny klatkaż 240 kl./s w rozdzielczości Full HD. W dronie nie zabrakło nowego trybu hyperlapse 8K i aż 4 trybów nagrywania: ruch dowolny (Free Movement), lot kołowy (Circle), zablokowanie na celu (CourseLock) oraz lot po tracie (WayPoints).

Jeśli zależy wam na rejestrowaniu zdjęć, w podstawowym trybie kamera pozwoli na zapis 12-megapikselowych plików, które mogą być próbkowane do rozdzielczości 48 Mpix. Wbudowany 3-osiowy gimbal ma za zadanie utrzymać kamerę nieruchomo, co pozwoli na uniknięcie poruszeń między poszczególnymi ujęciami.

DJI - This Is Mavic Air 2

Pojawił się również nowy tryb ”SmartPhoto”, który pozwoli na robienie 12-megapikselowych zdjęć z wykorzystaniem jednego z 3 wbudowanych trybów, które wykorzystują technologię zaawansowanej analizy fotografowanej sceny i algorytm deep learningu, by użyć najlepszego z nich. Pierwszy tryb to HDR, który automatycznie scala kilka ekspozycji, by osiągnąć możliwie najszerszą tonalnie scenę; drugi to Hyperlight, który łączy kilka zdjęć celem zredukowania szumów w końcowym obrazie; trzeci tryb to Scene recognition (rozpoznawanie sceny), które rozpozna automatycznie to, co widzi kamera i zastosuje jeden z presetów (zachody słońca, błękit nieba, trawa, śnieg, drzewa).

W dronie DJI Mavic Air 2 zostały zastosowane nowe silniki i elektroniczne kontrolery prędkości, które w połączeniu z ulepszonym akumulatorem oferują maksymalną długość lotu równą 34 minutom na jednym ładowaniu. Wydłużona wydajność jest również kwestią ulepszonej aerodynamiki drona, jak też zmniejszonej wagi. DJI Mavic Air 2 waży zaledwie 570 gramów.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/18]

Interesującą opcją jest możliwość nadawania transmisji na żywo z drona do smartfona lub innego urządzenia mobilnego, dzięki protokołowi DJI OcuSyns 2.0 wspierającego 2,4 GHz i 5,8 GHz z opcją automatycznego przełączania trybów. Maksymalny zasięg streamingu to aż 10 kilometrów. Nowy asystent pilota Advanced Pilot Assistance System 3.0 rozpozna obiekt na drodze lotu drona i automatycznie go wyminie. Technologia wspiera również mapowanie 3D, które zapewni płynne przejścia i ruchy podczas wymijania przeszkód.

DJI Mavic Air 2 został wyposażony w technologię AirSense, która przy wykorzystaniu ADS-B pozwoli ostrzegać operatora drona o zbliżającym się innym statku powietrznym przez wyświetlenie informacji na ekranie, wydawaniem dźwięku oraz sygnałem haptycznym. Niestety w związku z ograniczeniami w dostępie do części z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, tylko drony sprzedawane w Północnej Ameryce będą miały system ADS-B. Urządzenia dystrybuowane w innych częściach świata będę tego pozbawione. Nie ma, póki co informacji na temat zmian sprzętowych w tej kwestii.

Obraz

W dronie zastosowano również wiele rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, jak ActiveTrack 3.0, Point of Interest 3.0 oraz Spotlight 2.0. ActiveTrack 3.0 zapewni płynne wymijanie przeszkód i możliwość szybkiej zmiany śledzonego obiektu; Point of Interest 3.0 przeanalizuje i zaplanuje automatyczną trasę do celu i pozwoli lepiej śledzić poruszające się obiekty, natomiast Spotlight 2.0 zablokuje kamerę drona na wybranym obiekcie i pozwoli operatorowi na dowolne manewry.

DJI Mavic Air 2 jest już dostępny w Chinach, natomiast w innych częściach świata pojawi się w okolicach połowy maja 2020 roku. Cena została określona na 799 dolarów, czyli w przybliżeniu 3340 złotych. W standardowym zestawie znajdzie się dron, jedna bateria, kontroler oraz kable. Zestaw Fly more będzie zawierał dodatkowo torbę na ramię, filtry szare (ND), rozbudowaną ładowarkę i 3 dodatkowe akumulatory w cenie 988 dolarów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)