DJI Mini 2 ma problemy z baterią. Mogą one prowadzić do trwałych uszkodzeń

DJI Mini 2 ma problemy z baterią. Mogą one prowadzić do trwałych uszkodzeń

DJI Mini 2 ma problemy z baterią. Mogą one prowadzić do trwałych uszkodzeń
Marcin Watemborski
04.05.2021 09:11, aktualizacja: 04.05.2021 11:11

DJI Mini 2 jest na rynku dość krótko. Użytkownicy tego malutkiego drona zaczęli masowo zgłaszać problemy dotyczące zasilania. Producent potwierdził występowanie błędów i obiecał rozwiązanie.

DJI Mini 2 to najmniejszy dron w ofercie producenta. Gdy go sprawdzaliśmy, nie miał najmniejszych problemów z baterią, ale wychodzi, że inni użytkownicy na takowe napotkali. Chodzi o to, że akumulator rozładowuje się, gdy jest pozostawiony w ładowarce lub dronie, co może doprowadzić do konieczności wymienienia go na nowy. Na szczęście nie stanowi to zagrożenia dla zdrowia ani życia użytkownika.

Producent jest świadomy tego problemu i obiecuje wydanie oprogramowania, które usprawni działanie akumulatora. Dzięki aktualizacji, w baterii nie będzie się włączał tryb samorozładowania po tym, gdy zostanie pozostawiona w urządzeniu lub ładowarce. Doraźnym rozwiązaniem jest każdorazowe wyciąganie akumulatora z drona lub odłączenie od zasilania i wyciągnięcie z ładowarki po zakończonym procesie.

Na szczęście jest to niewielki błąd, który da się wyeliminować w łatwy sposób. W przeszłości problemy z akumulatorami dotyczyły drona DJI Mavic 2 Pro, które puchły po jakimś czasie, ale producent bez problemu je wymieniał na nowe.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)