DJI Osmo - obiecująca kamera 4K ze zintegrowanym gimbalem

DJI Osmo - obiecująca kamera 4K ze zintegrowanym gimbalem

DJI Osmo - obiecująca kamera 4K ze zintegrowanym gimbalem
Jakub Kaźmierczyk
09.10.2015 08:01, aktualizacja: 26.07.2022 19:29

DJI - najbardziej popularna firma produkująca drony i systemy stabilizacji, zaprezentowała kamerę, która już w standardzie będzie wyposażona w 3-osiowy system stabilizacji.

Firmę DJI znamy przede wszystkim z produkcji dronów, a także z systemów Ronin, które umożliwiają 3-osiową zaawansowaną stabilizację zarówno dużych, jak i mniejszych kamer. Do tej pory w ofercie brakowało jednak urządzenia, które z powodzeniem nagrywałoby również na ziemi, szczególnie że kamery instalowane w dronach Inspire czy nowych Phantomach cieszą się dobrą opinią.

DJI, model Osmo wyposażył w matrycę 1/2.3" o rozdzielczości 12 megapikseli. Filmy rejestruje z jakością 4K do 30 kl./s, natomiast decydując się na rozdzielczość Full HD, prędkość może wzrosnąć do nawet 120 kl./s.

Największą zaletą jest jednak dołączony do zestawu gimbal, który umożliwia 3-osiową stabilizację, dzięki czemu biegnąc czy jadąc z kamerą, ruchy będą bardzo gładko komensowane. Kamera nie jest wyposażona we własny ekran. Aby kontrolować obraz na żywo, łączymy kamerę ze smartfonem. Dzięki specjalnej aplikacji możemy sterować parametrami ekspozycji, a także ruchami kamery na gimbalu. Dodatkowo, mamy możliwość podłączenia zewnętrznego mikrofonu.

Filmy na stronie producenta wyglądają bardzo obiecująco. Podoba mi się, że w obrębie jednego systemu jesteśmy w stanie zbudować całe zaplecze do niecodziennego filmowania, tu główny konkurent GoPro zostaje w tyle. Cena, która ma wynieść 650 $ nie jest wygórowana, szczególnie że same gimbale do małych kamer kosztują powyżej 1000 zł. Nie znamy jeszcze polskiej ceny i daty wprowadzenia na nasz rynekZapowiada się interesująco. Wiecej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)