DJI Osmo+ - kamera z 7-krotnym zoomem i gimbalemm kontrolowana z iPhone'a

DJI Osmo+ - kamera z 7‑krotnym zoomem i gimbalemm kontrolowana z iPhone'a

DJI Osmo+ - kamera z 7-krotnym zoomem i gimbalemm kontrolowana z iPhone'a
Źródło zdjęć: © © DJI / [www.dji.com](http://www.dji.com/product/osmoplus)
Marcin Watemborski
30.08.2016 14:36, aktualizacja: 26.07.2022 18:53

Firma DJI znana jest z produkowania świetnych rozwiązań do fotografii lotniczej z wykorzystaniem dronów. Tym razem zaprezentowała jednak coś, co przyda się również zwolennikom kręcenia z ręki. Poznajcie DJI Osmo+.

DJI Osmo+ to kamera z gimbalem, która kontrolowana jest z poziomu iPhone'a. Oferuje ona 3,5-krotny zoom optyczny oraz 2-krotny bezstratny zomcyfrowy, co w efekcie pozwala na zbliżenie obrazu aż 7 razy. Jest ona widoczna w przypadku nagrywania w rozdzielczości 4K. Dodatkowo wszystko osadzone jest na wysokiej jakości stabilizatorze, dzięki czemu ujęcia z ręki pozostaną nieporuszone.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ogniskowa obiektywu kamery to przedział 22-77 mm, natomiast przysłony to: f/2.8 dla szerokiego kąta i f/5.2 przy maksymalnym wysunięciu. Podobnie jak poprzednik, Osmo+ ma możliwość rejestrowania zdjęć w rozdzielczości 12 Mpix w formatach JPEG oraz RAW i nagrywania wideo do rozdzielczości 4K na matrycy Sony Exmor 1 na 2.3 cala. Podczas zapisywania obrazu w 1080p, kamera ma możliwość nagrywania z prędkością 120 klatek na sekundę, co pozwala uruchomić tryb zwolnionego tempa.

Obraz
© © DJI / [www.dji.com](http://www.dji.com/product/osmoplus)

Jedną z nowych funkcjo Osmo+ jest nagrywanie timelapse'ów z możliwością ustawienia początkowego i końcowego punktu obrotu główki kamery. 3-osiowa stabilizacja obrazu została poprawiona, zwłaszcza w zakresie fotografowania.

Obraz
© © DJI / [www.dji.com](http://www.dji.com/product/osmoplus)

[url=http://store.dji.com/product/osmo-plus]

Kamera Osmo+ jest dostępna w cenie 649 dolarów.[/url] Duża zaletą jest możliwość dokupienia różnych rozszerzeń jak: statyw, mocowanie rowerowe, dodatkowy wysięgnik oraz cała gama opcjonalnych akcesoriów.

Obraz
© © DJI / [www.dji.com](http://www.dji.com/product/osmoplus)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)