DJI Phantom 4 - flagowy dron, który wykrywa przeszkody, filmuje w 4K i może być sterowany tabletem

DJI Phantom 4
DJI Phantom 4
Marcin Falana

02.03.2016 13:40, aktual.: 25.11.2016 13:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma DJI zaprezentowała kolejną wersję flagowego drona - Phantom 4. Z nowinek trzeba wspomnieć o automatycznym omijaniu przeszkód, śledzeniu obiektów i nowej, dużo lepszej optyce o świetle f/2.8. 12-megapikselowa matryca pozwala na zapis RAW-ów oraz filmów w 4K/UHD.

DJI Phantom 4 to najnowszy, flagowy dron jednej z najbardziej popularnych firm produkujących takie rozwiązania. Phantom 4 poza jeszcze lepszą jakością zdjęć i filmów oferuje ciekawe rozwiązania, które powinny uchronić użytkowników przed rozbiciem tej nietaniej zabawki. Phantom 4 nie tylko pozwala na zaplanowanie przelotu, dron podejmuje decyzje jak to zrobić na podstawie otaczającego go środowiska.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Phantom 4 został wyposażony w 5 kamer: jedną z jakością filmów 4K oraz po dwie z przodu i na dole. Korzystając z tych kamer Phantom 4 tworzy model 3D otaczającego go środowiska i używa tych danych do nawigacji wyczuwając przeszkody z odległości 16 m.

DJI Phantom 4
DJI Phantom 4

Latanie najnowszym Phantom ma być tak łatwe, że można go obsługiwać za pomocą dotknięć ekranu. System Obstacle Sensing System dba o omijanie przeszkód, a system Smart Return pozwala na bezpieczny powrót po skończonych zdjęciach. Oczywiście bardziej doświadczeni użytkownicy mogą je wyłączyć.

Obraz

Kolejną nowością jest funkcja ActiveTrack, która umożliwia śledzenie obiektu bez potrzeby zakładania dodatkowych akcesoriów (np. branzoletek). DJI Phantom 4 ma śledzić obiekty i utrzymywać je w kadrze, co więcej w łatwy sposób mamy mieć możliwość zmiany śledzonego obiektu.

DJI Phantom 4
DJI Phantom 4

Kamera pozwala na nagrywanie materiału wideo 4K, 30 kl./s oraz Full HD 120 kl./s. Poza tym możemy rejestrować 12-megapikselowe zdjęcia w formacie RAW (DNG). Kamera jest umieszczona na 3-osiowym żyroskopie, który ją stabilizuje. Matryca ma rozmiar 1 przez 2,3 cala i pozwala na maksymalną pracę z ISO 1600 dla zdjęć i ISO 3200 dla filmów. Podgląd obrazu HD 720p mamy na pilocie do drona.

DJI Phantom 4
DJI Phantom 4

Czas lotu w porównaniu z poprzednikiem wzrósł do 28 minut, a zasięg lotu to 5 km. W trybie Sport DJI Phantom 4 może lecieć z prędkością ponad 70 km/h. Cena także wzrosła do 1399 dolarów w USA.

DJI - Introducing the Phantom 4

DJI - Phantom 4 - Mountain Riding

DJI – Phantom 4: The Most Powerful Technology

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)