DJI Ronin 2 - stabilizator dla profesjonalnych filmowców

DJI Ronin 2 - stabilizator dla profesjonalnych filmowców

DJI Ronin 2
DJI Ronin 2
Marcin Falana
24.04.2017 13:06, aktualizacja: 24.04.2017 18:40

DJI Ronin 2 to nowa wersja flagowej stabilizacji DJI dla filmowców. Ronin 2 z nowinek wprowadza dotykowy ekran oraz możliwość udźwignięcia nawet do 13 kg, czyli prawie dwa razy więcej niż poprzednia wersja.

Stabilizator DJI Ronin 2 pozwala na obsługę mniejszych aparatów i kamer oraz dużych profesjonalnych urządzeń, jak np. RED. Silniki nowej wersji Ronina są pięć razy bardziej wydajne i są zabezpieczone obudową przeciwdeszczową. Ronin 2, mimo że stabilizuje obraz w trzech płaszczyznach, może też pracować w trybie dwóch osi, dzięki czemu można współpracować ze Steadicamem.

DJI - Introducing the Ronin 2

Pilot zdalnego sterowania pracuje w dwóch częstotliwościach 2,4/5,8 GHz, dzięki czemu stabilizator może być obsługiwany przez dwie osoby z odległości ponad 1,5 km. Poza tym do dyspozycji filmowców jest dotykowy ekran, który umożliwia obsługę podłączonej do gimbala kamery RED i oczywiście samego stabilizatora.

DJI - Ronin 2 - Legacy: A Short Film Shot on Ronin 2

DJI Ronin 2 ma pracować 2,5 godziny łącznie z zasilaniem kamery RED Dragon na dwóch bateriach, które znamy z drona Inspire 2. Gimbal oferuje dwa gniazda na baterię, dzięki czemu może pracować, łącznie z zasilaniem kamery nieustannie, nawet podczas wymiany baterii.

Możliwości poprzedniego gimbala DJI Ronin można było zobaczyć na śmiesznym filmiku, który publikowaliśmy jakiś czas temu. Nowa wersja zapowiada się na jeszcze bardziej zaawansowany kombajn dla filmowców.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)